19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN PAHALI SU İÇİYOR İDDİASINA AK PARTİ İL BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Samsun pahalı su içiyor iddiasına AK Parti İl Başkanından açıklama

Samsun 30 Büyükşehir içinde en pahalı suyu içiyor iddiası ve Cumhuriyet Meydanı Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu açıklama yaptı.

07 Temmuz 2021 Çarşamba 17:21 GÜNCEL

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, SamsunKentTV canlı yayınında Samsun'da suya zam yapılması ve Cumhuriyet Meydanı Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Samsun'un 30 Büyükşehir içinde en pahalı suyu içtiği iddiası ve Cumhuriyet Meydanında başlatılacak olan Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili soruları cevaplayan AK Parti İl Başkanı Aksu, "İstanbul seçimlerinin yenilenmesi öncesi suyla ilgili bir tasarrufta bulunuldu. Bu konu Samsun gündeminde ciddi anlamda tartışıldı. Bunun gerekçelerini sayın belediye başkanımız bizimle paylaştı. SASKİ'nin geçmişten gelen borçları ve aynı zamanda kayıp kaçaklar, hepsi birlikte değerlendirildiğinde böyle bir uygulama o dönem için başladı. Ancak şunu söylemekte fayda var. Basın bu noktada daha objektif olmalı. Zaman zaman meclis gündemine suya yüzde 5 indirimler oldu. Bunun ötesinde 30 büyükşehir içinde Samsun en pahalı şehirlerden bir tanesi denilirse haksızlık olur" dedi.

Cumhuriyet Meydanı projesi ile ilgili de konuşan AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, bu konuda da SamsunKentTV canlı yayınında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Cumhuriyet Meydanı 1 milyon 300 bin nüfusa yakışır bir meydan olsun. Bunu, yarınların Samsununu hazırlamak açısından önemli bir çalışma olarak görüyorum. Kimi zorlukları da içinde barındıran bir proje. Mahkemeler var. Mağdur olduğunu belirten vatandaşlarımız hukuk yoluna başvurdular ve yürütmeyi durdurma kararı alındı. Bu çalışmayı Samsun'a kazandırma adına, yürütmeyi durdurma kararının işaret ettiği eksiklikler neyse onları da gidererek bir değerlendirme kanaati içinde olunacağı kanaatindeyim. Kimseyi mağdur etme mümkün değil, kamulaştırma bedelleri ödenecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMDEF Yönetimi Meral Akşener'i ziyaret etti

SAMDEF Yönetimi Meral Akşener'i ziyaret etti