17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN SASKİ'NİN GENEL MÜDÜRÜ FATİH YILDIZ GÖREVDEN ALINDI

Samsun SASKİ'nin Genel Müdürü Fatih Yıldız görevden alındı

Samsun SASKİ'nin Genel Müdürlüğü görevine 31 Mart seçimleri sonrası İstanbul'dan getirilen Fatih Yıldız, görevden alındı.

23 Temmuz 2020 Perşembe 11:28 GÜNCEL

Samsun'da SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, 31 Mart seçimlerinin ardından görevden alındı. İstanbul seçimlerini AK Parti'nin kaybetmesi sonrası İSKİ'de ki görevinden ayrılan Fatih Yıldız, Samsun SASKİ'nin Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.


Mersin doğumlu olan Fatih Yıldız'ın Samsun SASKİ Genel Müdürü olarak göreve başlamasının üzerinden 1 yıl gibi bir zaman geçmesinin ardından, görevden alınması dikkati çekti.

Görevden alınan Fatih Yıldız'ın yerine ise SASKİ'nin Genel Müdürlüğü görevine, aynı kurumda genel müdür yardımcılığı yapan Bahattin Yanık'ın getirildiği gündeme geldi. Fatih Yıldız'ın görevden alınması ile SASKİ'nin yeni Genel Müdürü olan Bahattin Yanık'ın da kurumda 15 civarı personelin yerini değiştirdiği öne sürüldü.

Öte yandan görevden alınan SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız'ın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile arasının bozuk olduğu, iki isim arasında uzun bir süredir soğuk rüzgarlar estiği, geçtiğimiz aylarda Samsun'da su da yaşanan koku ve alimünyum olayının da bu sürtüşmeden kaynaklı yaşandığı iddiaları da ortaya atıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

hrz sz b kan

27 Ağustos 2020 Perşembe 12:46

kim bilir neler yapmistirda alin mistir herkezin geecek yuzunu ortaya cikarmali devlet

ERDEM

19 Ağustos 2020 Çarşamba 14:08

DR. Bahattin Yanık, Karadeniz Teknik Üniversitesindeki İnşaat Mühendisliği eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde master ve doktorasını yaptı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü adına üniversiteyi burslu okudu ve Devlet Su İşlerinin değişik kademelerinde görev yaptıktan sonra İSU Genel Müdürlüğü'nde uzun yıllar Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Kent Konut A.Ş.'nin eski Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştı. YETMEZ Mİ???

belediyeci

24 Temmuz 2020 Cuma 09:36

anahtar kelime Trabzon şalpazarı başka şeylere takılmayın.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'tan MHP'ye geri dönecek misiniz sorusuna manidar cevap

Necattin Demirtaş'tan MHP'ye geri dönecek misiniz sorusuna manidar cevap