26 Mayıs 2020 Salı

SAMSUN SHERATON OTEL MÜDÜRÜNÜ YALANLAYAN SAVUNMA EVRAKLARI ORTAYA ÇIKTI

Samsun Sheraton Otel Müdürünü yalanlayan savunma evrakları ortaya çıktı

Samsun Sheraton Otel'de bakan eşinin devleti protokolüne uygun olarak karşılanmadıkları iddiası ile işten çıkartılan iki bayan personelin savunma evrakları ortaya çıktı.

18 Ocak 2019 Cuma 17:02 GÜNCEL

Samsun Sheraton Otel'de bakan eşinin devlet protokolüne uygun olarak karşılanmadıkları ve bu nedenle işten çıkarıldıkları yönündeki haberimizi 'hayal ürünü' olarak niteleyen otel müdürü Savaş Türkay'ı ortaya çıkan savunma evrakları yalanladı.


Samsun Sheraton Otel'de çalışan satış müdürü Zeliha Çolak ve satış müdür yardımcısı Tuğba Korkmaz'ın bakan eşinin devlet protokolüne uygun karşılanmadığı gerekçesi ile işten çıkartıldıkları gündeme gelmiş, ancak otel müdürü Savaş Türkay ise bu iddiaları yaptığı açıklama ile yalanlamış, işten çıkartma olayının bakan eşinin karşılanması ile ilgili olmadığını söylemişti.

Ancak iki personelin Sheraton Samsun Otelinde ki işlerinden çıkartılması ile ilgili ortaya çıkan savunmalarda, Kültür ve Turizm Bakanı eşi ve misafirlerinin 'Devlet Protokolüne' uygun olarak karşılanmadıkları nedeniyle iş akitlerinin fesh edildiği ibaresinin yer alması dikkati çekti.OTEL MÜDÜRÜ NE DEMİŞTİ..
Sheraton Samsun Oteli Müdürü Savaş Türkay, iki bayan personelin işten çıkartılması ile ilgili ise yaptığı açıklamada, "Haberde adı geçen otelimizin iki eski çalışanının iş sözleşmeleri, İş Kanunu hükümlerine aykırı eylemleri nedeniyle, eylemlerine uyan disiplin yönetmelikleri kuralları doğrultusunda, işverenin yönetim hakkı çerçevesinde değerlendirilerek fesh edilmiş olup haberin içeriğinde geçen hayal ürünü, gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan, asılsız kötü niyetli ve maksatlı, değerlendirme ve yorumları kabul etmediğimizi bildiririz. Haberde adı geçen eski çalışanlarımız hakkında Otelimize hiç bir kişi ve kurum tarafından, bilhassa haberde adı geçen Otelimizin saygın bir misafiri tarafından, olumsuz bir geri dönüşte, şikayette, hatta eleştiride dahi bulunulmamıştır. Hal böyle iken, hilafı hakikat bu haberle, Otelimizin şehrimizdeki itibarının zedelemesi amaçlamakta olup sadece bu hadsizlikle de kalınmamış, konuyla ilgisi dahi bulunmayan saygın bir misafirimizin de ismi geçirilmek suretiyle maksatlı bir mizansenin hazırlandığını da açığa vurmuştur. Anılan hilafı hakikat haberin kanuni yollardan tekzibi ve maksatlı haberin yayımından sorumlu kişilerin tecziyesi için hukuki süreç başlatılmış olup gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygılarımla." demişti.SAVUNMA EVRAKLARI MÜDÜRÜ YALANLADI
Sheraton Otel'de çalışan satış müdürü Zeliha Çolak ve satış müdür yardımcısı Tuğba Korkmaz'ın iş akitlerinin fesh edilmesi ile ilgili savunma evraklarında ise otel müdürü Türkay'ın açıklamalarının tam aksi bilgilerin yer aldığı görüldü.

Otel tarafından Zehra Çolak'tan istenen savunma evrakında "27.12.2018 tarihinde saat 07:00'da devlet protokolüne dahil, otelimizce VIP olarak tanımlanan Kültür ve Turizm Bakanının eşi olan misafirimiz Valilik yetkilileri ile birlikte otelimize giriş yapmış, ancak bu durumdan otel yetkililerinin haberi olmadığı için protokol misafiri gereği gibi karşılanmamış, ağırlanmamış ve devlet protokolü gerekleri yerine getirilememiştir. Protokol misafiri için yapılan rezervasyonun konaklamaya çevrildiği bilgisinin otelimize verildiği ancak tarafınızca bu konuda otelimiz yetkililerin bilgilendirilmediği, protokol misafirinin otelimize giriş gün ve saatiyle ilgili Valilik yetkililerince otelimize haber verildiği, ancak tarafınızca bu konuda otolimiz yetkililerin bilgilendirilmediği ve protokol misafiri için bir oda seçtiğiniz ve ancak bu konuda otelimiz yetkililerine haber vermediğiniz daha sonra anlaşılmıştır. Tarafınıza defalarca ve bir önceki gün dahi protokol misafirlerinin karşılanma ve ağırlama usulleriyle ilgili verilen sözlü ve uygulamalı eğitime aykırı şekilde 27.12.2018 tarihinde protokol misafirlerimiz ile ilgili özensiz ve protokol kuralları ile prosedürü dikkate almayan davranışlarınız nedenini açıklayıcı yazılı bir beyanda bulunmanız talep edilmektedir" denilerek "Tüm bu nedenlerle şirketimiz ile aranızdaki iş sözleşmesinin 4857 sayılı iş kanunun 25. maddesinin II. fıkrasının (h) bendi uyarınca haklı nedenle, derhal ve tazminatsız olarak fesh edildiğini bildiririz" ifadesi yer aldı.İŞTEN ÇIKARTILAN BAYANIN SAVUNMASI
Kültür ve Turizm Bakanı eşinin Devlet Protokolüne uygun karşılanmadığı gerekçesi ile Sheraton Samsun Oteli tarafından iş akti fesh edilen Zehra Çolak ise verdiği savunmasında şunları dile getirdi.
"26.12.2018 tarihinde sabah toplantı sırasında cep telefonumda Valilik tarafından arandığımız söylendi. Konaklama ile ilgili olduğu için Tuğba Korkmaz arkadaşıma ilettim. Kendisi toplantıdan çıkarak Valilik ile görüşmüştür. Oda rezervasyonu tarafından açılmamıştır. Tuğba hanımdan aldığım bilgiye göre otele gelip gelinmeyeceği hakkında bilgi verilmediğini, gelme ihtimaline karşı 1 oda tutulmasını rica etmişlerdir. Akşam mod görevim sırasında gerekli kontroller tarafımdan yapılmış olup, eksiklikler giderilmiştir. Vip setuplar kontrol edilmiştir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta MHP'den ihraç kararı sonrası ilk kez konuştu!

Erhan Usta MHP'den ihraç kararı sonrası ilk kez konuştu!