18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN TSO BAŞKANI ZEKİ MURZİOĞLU: TÜNELİN UCUNDA IŞIK GÖRÜNDÜ AMA..

Samsun TSO Başkanı Zeki Murzioğlu: Tünelin ucunda ışık göründü ama..

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, pandemi sürecinin iş dünyasını çok yıprattığını söyledi "Tünelin ucunda ışık göründü ama.." dedi.

28 Temmuz 2021 Çarşamba 19:30 GÜNCEL

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın bugün gerçekleşen meclis toplantısında konuşan Oda Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, pandemi süreci ve Samsun ihracat rakamları ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Konuşmasında pandemi sürecinin maddi ve manevi iş dünyasını çok yıprattığını ve zorlu bir süreçten geçildiğini belirten Salih Zeki Murzioğlu, "Maddi, manevi çok yıprandık zorlu bir süreçten geçiyoruz. Tünelin ucunda ışık göründü ama belki biraz daha yolumuz var." dedi.

Samsun TSO Haziran-Temmuz ayları birleştirilmiş meclis toplantısı, Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirildi. 

Pandemi sonrası online olarak yapılan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantısı, 17 ay sonra ilk kez yüz yüze yapıldı.  

Pandemi kurallarına uygun tedbirler alınarak yapılan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. 

Konuşmasında Samsun’un ihracat rakamları hakkında da bilgi veren Başkan Murzioğlu, "Türkiye İhracatçılar Meclisi raporlarına göre, Samsun’un tarihinde ilk defa 1 milyar dolar ihracat hedefini aşacaklarını öngördüklerini söyledi. Murzioğlu, “TİM raporlarına göre ilimiz 2021 yılının ilk altı ayında geçen yıla oranla yüzde yüz bir artışla 616 milyon dolar ihracat yaptı. Bizim yıllardan beri bir hedefimiz vardı. O da 1 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmek. İnşallah bunu bu yıl gerçekleştirerek, 1 milyar dolar ihracat yapan iller arasında yerimizi alacağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Halk Sağlığı Başkanı Öz'den korkutan açıklama! Eylül'de kapanma olabilir

Samsun Halk Sağlığı Başkanı Öz'den korkutan açıklama! Eylül'de kapanma olabilir