30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'A GELEN VALİ ZÜLKİF DAĞLI MAKAM ARACINDAN YÜZ MASKESİ İLE İNDİ

Samsun'a gelen Vali Zülkif Dağlı makam aracından yüz maskesi ile indi

Samsun'a atanan Vali Zülkif Dağlı'nın Düzce'den geldiği makam aracından Korona Virüs salgını nedeniyle yüz maskesi ile inmesi dikkati çekti. Vali Zülkif Dağlı, Samsun için maske takma zorunluluğu kararı alır mı?

18 Haziran 2020 Perşembe 23:43 GÜNCEL

Samsun'da bugün itibari ile görevine başlayan Vali Zülkif Dağlı, Düzce'den geldiği makam aracından yüz maskesi ile inerek, Korona Virüs salgını ile ilgili tedbirler ve kurallara her şartta uyulması gerektiğinin mesajını verdi.


Korona Virüs salgınında normalleşme sürecine geçilirken, Samsun dışında bir çok şehirde maske takma zorunluluğu bulunuyor. Son olarak İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde de Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda maske takma zorunluluğu getirildi. 

Samsun'da ise maske takma zorunluluğunun bulunmaması nedeniyle son süreçte rehavete kapılan ve salgının geçtiği yada Samsun'da herhangi bir risk olmadığı düşüncesine kapılan vatandaşlar maskesiz gezerek, tedbirsiz davranışlar sergilemeye başladı.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise önceki gün yaptığı açıklamada, maske takme zorunluluğu başta olmak üzere Korona Virüs ile ilgili şehirlerde alınacak tüm kararlarda İl Hıfzıssıhha Kurullarının yetkili olduklarına dikkati çekti. Bu kapsamda Samsun'a yeni atanan Zülkif Dağlı'nın da Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında İl Pandemi Kurulu Başkanı olarak maske takma zorunluluğu uygulanması yönünde karar alabilir.Bunun dışında Samsun'da Korona Virüs ile ilgili panik yaratan söylenti ve dedikoduların önüne geçilebilmesi için Samsun'un vaka sayısı, iyileşen hasta sayısı gibi bilgilerin haftalık kamuoyuna açıklanması, infial yaratacak iddialarla ilgili ise Pandemi Kurulunun basın yayın organları ile anında ve etkili bir iletişim kurması sağlanarak, kaynağı belli olmayan ve doğru olmayan bilgilerin yayılmasının önüne geçilmesi ve bu konuda basın yayın organları ile bir enformasyon ağı oluşturulması da ayrıca önem arz ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ATORSEN Samsun İl Başkanlığı görevine Halil İbrahim Şahin getirildi

ATORSEN Samsun İl Başkanlığı görevine Halil İbrahim Şahin getirildi