24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA BULUNAN 8 ÖZEL HASTANEYE REKABET KURUMU SORUŞTURMA AÇTI

Samsun'da bulunan 8 özel hastaneye Rekabet Kurumu soruşturma açtı

Samsun'da bulunan 8 özel hastaneye Rekabet Kurumu tarafından soruşturma açılmasına karar verildi. Samsun'da 8 özel hastaneye soruşturma şoku..

10 Kasım 2020 Salı 23:37 GÜNCEL

Samsun'da bulunan Atasam, Büyük Anadolu, MediBafra, Medicana, Medical Park ve Liman Hastanelerine Rekabet Kurumu tarafından soruşturma açıldı.


Rekabet Kurumunun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Samsun'da bulunan Atasam Hastanesi, Büyük Anadolu Hastanesi, Liman Hastanesi, Medicana Hastanesi, Medical Park ve Samsun Medikal Grup Özel Sağlık Hizmetleri ile Bafra ilçesinde bulunan MediBafra Hastanelerine soruşturma açılmasına karar verildiğini duyuruldu.

Rekabet Kurumuna ait resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Samsun'da bulunan ve soruşturma açılması kararı verilen 8 özel hastane ile ilgili bulguların ciddi olduğuna vurgu yapıldı.Samsun'da hizmet veren Derebahçe Özel Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. (Atasam Hastanesi), Hospitalpark Sağlık Hizmetleri A.Ş. (Büyük Anadolu Hastanesi), Medi Bafra Özel Sağlık Hizmetleri San. Tic. A.Ş.,  Medicana Hastane İşletmeciliği A.Ş., Medicana Samsun Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş., MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. (Medical Park), Özel Ana Teşhis Tedavi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.(Liman Hastanesi), Samsun Medikal Grup Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile ilgili Rekabet Kurumundan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
Bazı özel hastanelerin, serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirledikleri ve yapılan centilmenlik anlaşması ile hastaneler arasında personel transferinin engellendiği iddialarını içeren başvurular üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 15.10.2020 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak; 
Derebahçe Özel Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.
Hospitalpark Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Medi Bafra Özel Sağlık Hizmetleri San. Tic. A.Ş.
Medicana Hastane İşletmeciliği A.Ş.
Medicana Samsun Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.
MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Özel Ana Teşhis Tedavi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Samsun Medikal Grup Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.
hakkında soruşturma açılmasına, 20-46/624-M sayı ile karar verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde sadece bir servise 15 yeni Covid vakası geldi

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde sadece bir servise 15 yeni Covid vakası geldi