17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA ÇARŞAMBA HAVALİMANINA KORONA'YA KARŞI TERMAL KAMERALAR KONULDU

Samsun'da Çarşamba Havalimanına Korona'ya karşı termal kameralar konuldu

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında Çarşamba Havalimanına termal kameralar konulduğu açıklandı.

13 Mart 2020 Cuma 14:01 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri sıkı bir şekilde alınıyor. Çarşamba Havalimanına Korona Virüse karşı termal kameralar konulduğu şüpheli yolcuların ise anında hastaneye sevk edildiği açıklandı.


Korona Virüse karşı Samsun'da belediyeler, kamu kurumları adeta teyakkuza geçerken, sokaklar, caddeler, belediye binaları ve halkın toplu olarak kullandığı alanlar dezenfekte edilerek temizleniyor. Bu kapsamda Samsun'da bulunan Çarşamba Havalimanında da Korona Virüse önlemleri alınacağı bildirildi.

Çarşamba Havalimanında Korona Virüse karşı termal kamera uygulamasının başlayacağı açıklanırken konuyla ilgili bilgi veren Samsun Valis Osman Kaymak, "Herkesin bildiği üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemiz yetkili hastane olarak tayin edildi. İl Sağlık Müdürlüğümüz aracılıyla sürekli olarak bakanlığımızla koordineli çalışıyoruz. Biz tedbirleri kentimizde bir ay önce başlatmıştık, ilgili kuruluşlarla daha önce de toplantımızı yapmıştık. Çin’de ilk görüldüğü günden itibaren tedbirlerimizi elden bırakmış değiliz. Bunlardan en önemlisi havalimanımızda termal kamera uygulamasıdır. Yurt dışından gelen insanların eğer ateşi var ise hemen kontrol altına alarak Eğitim ve Araştırma Hastanemize sevk ediyoruz, daha sonra burada alınan numuneler bakanlığımıza gönderilerek teşhis konuluyor. Şu an itibarıyla sosyal medyadaki dedikodulara inanmayın, şu anda ilimizde teşhisi yapılmış bir korona virüs vakası yok. Bakanlığımıza gönderdiğimiz tüm numunelerimiz negatif çıktı. Bu tabii ki, çıkmayacağı anlamına da gelmiyor. Biz yoğun ve sıkı bir şekilde takibimizi yapıyoruz. Okullarımızdaki tedbirlerimizi tekrar gözden geçireceğiz, camilerimizdeki, alışveriş merkezlerimizde ki ve diğer toplumsal alanlardaki çalışmalarımızı değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımıza da bu konuda bize yardımcı olarak, dikkatli davranmalarını istiyoruz. Kalabalık ortamlarda bulunamamaları ve hijyene dikkat etmelerini istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Dilsiz bırakılanların dili, sesi kısılanların çığlığıyız

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Dilsiz bırakılanların dili, sesi kısılanların çığlığıyız