19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM PARALARI EVLERİNDE TESLİM EDİLDİ

Samsun'da ihtiyaç sahiplerine yardım paraları evlerinde teslim edildi

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahipleri için devletin verdiği bin liralık yardım parası ve emekli maaşları, asker, polis ve PTT dağıtıcıları tarafından vatandaşların evlerine götürülerek teslim ediliyor.

03 Nisan 2020 Cuma 17:35 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında mağdur olan ihtiyaç sahipleri için dağıtılan bin liralık para yardımı, vatandaşların evlerine götürülüyor.


PTT Şubeleri önünde verilen bin liralık destek parası nedeniyle uzun kuyruklar ve izdiham görüntüleri oluşmuştu. Bu durumun Korona Virüs nedeniyle sıkıntılara neden olabileceği eleştirileri üzerine Cumhurbaşkanlığı devreye girerek, yardım paralarının ihtiyaç sahiplerine evlerinde teslim edilmesi talimatını vermişti.

Samsun'da da bu talimat sonrası, jandarma, polis ve PTT dağıtıcıları, ihtiyaç sahiplerine devlet tarafından dağıtılan bin liralık para yardımını evlere götürerek teslim etti. Samsun Valiliği, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamındaki 1000 TL ödemeleri, PTT dağıtıcıları ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla vatandaşlarımıza kendi ikametlerinde ulaştırılmaya başlanmış olup, vatandaşlarımızın PTT ve Kaymakamlıklara gitmemeleri önemle rica olunur." açıklaması yaptı.

Samsun'da aynı uygulama Vezirköprü, Salıpazarı, Ayvacık, Alaçam, Atakum ve Yakakent ilçelerinde de gerçekleştirilirken, yardım ve emekli maaşları vatandaşların evlerinde teslim edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun dahil 30 büyükşehir Korona nedeniyle araç giriş çıkışına kapatıldı

Samsun dahil 30 büyükşehir Korona nedeniyle araç giriş çıkışına kapatıldı