27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA KORONA FIRSATÇILIĞI DENETİMİ! 178 İŞ YERİ, 14 BİN 903 ÜRÜN DENETLENDİ

Samsun'da Korona fırsatçılığı denetimi! 178 iş yeri, 14 bin 903 ürün denetlendi

Samsun Valiliği, Korona Virüs bahanesi fırsatçılık yapıldığı iddiaları üzerine Samsun'da 178 iş yeri ile 14 bin 903 ürünün denetlendiğini açıkladı.

16 Mart 2020 Pazartesi 19:45 GÜNCEL

Samsun Valiliği, Korona Virüs bahanesi ile ürün fiyatlarında artış yapıldığı iddiaları üzerine Samsun'da 14 bin 903 ürünün denetimini yaptı, fırsatçılık yapanların ihbar edilmesi için ise sabit telefon numarası verdi.


Samsun Ticaret İl Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı ile birlikte gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi veren Samsun Valiliği, kamuoyuna yaptığı açıklamada, yapılan denetimlerde 178 iş yerine gidilerek 14 bin 903 ürünün denetlendiği bilgisini paylaştı.

Samsun Valiliğinden konu ile ilgili yapılan açıklama şu bilgiler verildi.
"Valiliğimize ve ilgili kurumlarımıza son zamanlarda yapılan başvurularda, küresel bir salgın haline gelen “Koronavirüs (Covit-19)“ nedeniyle koruyucu maske ve dezenfektan ürünlerinin fiyatlarında ciddi artışlar yaşandığı iddialarına yer verilmiştir. Bu nedenle, Ticaret İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı ile birlikte denetim ekibi oluşturularak, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği kapsamında, gerek maske gerekse dezenfektan ürünlerinin fiyatlarıyla ilgili 178 iş yerinde 14.903 ürün denetlenmiştir. Haksız fiyat artışlarına ilişkin denetimlerimiz devam etmekte olup gerekli hallerde haksız fiyat artışı görülen başka ürünlerde kapsama dahil edilecektir."

FIRSATÇILARI BU NUMARAYA İHBAR EDİN
"Fahiş fiyat artışlarıyla karşılaşan tüm vatandaşlarımız; Ticaret Bakanlığımızın HFA-bildirim uygulamasından, ALO 175 Tüketici Danışma Hattından veya Ticaret İl Müdürlüğümüzün 0 362 420 06 70 numaralı telefonundan şikayetlerini iletebilirler."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMGAZ ve YEDAŞ'a Korona Virüs çağrısı! Borçları erteleyin

SAMGAZ ve YEDAŞ'a Korona Virüs çağrısı! Borçları erteleyin