22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA O BELEDİYENİN PROJESİ TÜM İLLERDE MİLLİ EĞİTİME ROL MODEL OLDU

Samsun'da o belediyenin projesi tüm illerde milli eğitime rol model oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatı ile Samsun'da Canik Belediyesinin hayata geçirdiği Orman Okulu projesi 81 şehirde rol model oldu. Samsun'da o belediyenin projesi tüm illerde milli eğitime örnek oldu.

10 Eylül 2020 Perşembe 11:23 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen Orman Okulu projesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm şehirlere örnek gösterildi ve yapılması istendi.


Korona Virüs salgını sürecinde çocukların eğitim hayatını doğa içinde de sürdürmesine olanak sağlayan Orman Okulu projesini hayata geçiren Canik Belediyesi, bu proje ile ilçedeki çocuklara doğa içinde eğitimlerine devam edebilecekleri doğal bir ortam oluşturdu. 

Korona Virüs tedbirlerinin de alındığı Orman Okulu projesi ile salgın nedeniyle evlerinde kalan ve uzaktan eğitim gören çocukların doğa içerisinde hem eğitim almaları hem de eğlenmeleri sağlanıyor.

Canik Belediyesi'nin hayata geçirdiği bu proje ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un dikkatini çekti. Bakan Selçuk, 81 il Milli Eğitim Müdürlüklerine talimat vererek Canik Belediyesinin Orman Okulu projesinin uygulanmasını istedi. Bu talimat üzerine 81 şehirde Milli Eğitim Müdürlükleri harekete geçerek, Samsun'un Canik ilçesinde uygulanan Orman Okulu projesini uygulamaya başladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sokağa çıkma yasağı konusu Twitter'da gündem oldu

Sokağa çıkma yasağı konusu Twitter'da gündem oldu