31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA POLİSİN KAZARA BAŞINDAN VURDUĞU ALPEREN SAVAŞ'IN DURUMU KRİTİK

Samsun'da polisin kazara başından vurduğu Alperen Savaş'ın durumu kritik

Samsun'un Atakum ilçesinde ehliyeti olmadığı için uygulamadan kaçan ve yakalandığı polis tarafından silahla kazara başından vurulduğu gündeme gelen Alperen Savaş'ın durumunun kritik olduğu öğrenildi.

26 Aralık 2019 Perşembe 16:07 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde 23 Aralık Pazartesi günü polis çevirmesinden kaçan 17 yaşındaki Alperen Savaş'ın polis tarafından başından vurulması olayı ile ilgili Emniyetten bir açıklama yapılmazken, ağır yaralanan gencin durumunun kritik olduğu bildirildi.


İddiaya göre Atakum ilçesinde geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan polis uygulaması sırasında Alperen Savaş'ın kullandığı araç çevirmemeye takılmamak için ara sokağa girdi. Ara sokağa giren aracı fark eden polisler, aracın peşine düştü. 

Kısa sürede aracı yakalayan ve içindeki Alperen Savaş ve Kürşad Balcı'yı araçtan indiren polisler üst araması yaptı. Yine iddiaya göre üst araması sırasında bir polisin elinde silah bulunduğu, Alperen Savaş'a neden kaçtıklarını sorduğu, gencin ise ehliyetinin olmadığını bu nedenle korkup kaçtığını söylediği sırada, polisin silah bulunan eliyle 17 yaşındaki Savaş'ın omzuna vurduğu bu esnada silahın patladığı gündeme gelmişti.

Polisin silahından çıkan mermi Alperen Savaş'ı başına isabet ederken ağır yaralanan  genç Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alındı. Durumunun ağır olduğu öğrenilen Alperen Savaş'ın tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Alperen Savaş'ı kazara başından vuran polis ise çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Öte yandan Alperen Savaş'ın dayısı Erdal Atik, yeğeninin hayati tehlikesinin devam ettiğini belirterek, olayı şöyle anlattı:  "Yeğenim o akşam çevirme olduğunu görünce ehliyeti olmadığı için aramaya takılmamak için ara sokağa girdi. Çevirmeye girmeyen aracı gören polis memuru kestirme yoldan aracın önünü keserek silah doğrulttu. Yeğenim 'Ağabey silaha ne gerek var, bir dakika' demesine kalmadan polis memuru 'Arabaya yaslan' dedi. O sırada silahın kabzası ile sırtına vurmak isteyen polisin elindeki silah ateş aldı. Görgü tanığı olan arkadaşına emniyetten büyük baskı var. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

2020 yılı için brüt ve net asgari ücret rakamı belli oldu

2020 yılı için brüt ve net asgari ücret rakamı belli oldu