25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA TAM KAPANMA OLACAK MI? SAĞLIK BAKANI O SORUYA CEVAP VERDİ

Samsun'da tam kapanma olacak mı? Sağlık Bakanı o soruya cevap verdi

KoronaVirüs vakalarının artış gösterdiği Samsun ve Karadeniz bölgesinde tam kapanma olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca o soruya yanıt verdi.

26 Şubat 2021 Cuma 11:19 GÜNCEL

Samsun'un da aralarında bulunduğu Karadeniz bölgesinde 5 il için KoronaVirüs vakalarının artış göstermesi nedeniyle gündeme gelen tam kapanma uygulanacak mı?


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam kapanma önerileri ile ilgili yaptığı açıklamada, gündemlerinde tam kapanma konusunun olmadığını açıkladı. Fahrettin KOca, mutant virüsün Samsun'un da içinde bulunduğu Karadeniz bölgesinde ki şehirlerde hızla yayıldığını doğrularken, tam kapanma konusunda ise bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. 

Vakaların artış gösterdiği Samsun'da ise Valilik koordinasyonunda ilave ek tedbirler alındı. Samsun'da KoronaVirüs tedbirlerini ihlal edecek hiç bir davranışa izin verilmeyeceğini açıklayan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, dün Mecidiye Çarşısı ve Saathane Meydanında incelemelerde bulunmuştu. Kalabalıkların yaşandığı Mecidiye Çarşısında ise vatandaşlara HES kodu sorgulaması uygulaması yeniden başlatıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Ayvacık ilçesinde iki mahalle KoronaVirüs nedeniyle karantinaya alındı

Samsun'un Ayvacık ilçesinde iki mahalle KoronaVirüs nedeniyle karantinaya alındı