17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA TRAMVAY VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA ARTIK HES KODU SORGUSU YAPILACAK

Samsun'da tramvay ve toplu taşıma araçlarında artık HES kodu sorgusu yapılacak

Samsun'da sosyal mesafenin sağlanamadığı tramvaylar ve toplu taşıma araçlarına artık HES kodu sorgusuna göre yolcu alınacak.

30 Eylül 2020 Çarşamba 15:08 GÜNCEL

İçişleri Bakanlığı, Korona Virüs sebebi ile sosyal mesafenin sağlanamadığı tramvay ve toplu taşıma araçları için HES kodu uygulaması zorunluluğu getirdi.


İçişleri Bakanlığının toplu taşıma araçları için getirdiği HES kodu uygulaması zorunluluğu Samsun'da sürekli gündeme gelen tramvay ve toplu taşıma araçlarına binmeden önce yolcuların Covid-19 olup olmadıklarını da ortaya çıkartacak. 

Yayımlanan yeni genelge ile bugün itibarı ile tramvay ve toplu taşıma araçlarına getirilen HES kodu uygulaması ile ilgili Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk, 5 gün önce moderatörlüğünü Noyan Alper Cabbar'ın yaptığı 55. sayfa programının canlı yayınında, tramvay ve toplu taşıma araçlarına da HES kodu uygulamasının getirilmesi gerektiğini söylemişti. Gazeteci İsmail Akduman'ın da katıldığı 55. sayfa programının 5 gün önce yayınlanan canlı yayınında Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk, tramvaylarda yaşanan ayakta yolcu ve sosyal mesafe sorunu ile ilgil HES kodu uygulamasının getirilmesini ve tramvaya binen yolcuların Covid-19 ile ilgili tereddütünün ortadan kaldırılması gerektiğini söylemişti.

İçişları Bakanlığı ise gazeteci Haydar Öztürk'ün canlı yayında 5 gün önce dile getirdiği toplu taşıma araçlarına HES kodu uygulaması zorunluluğunu bugün 81 il Valiliğine gönderdiği yeni genelge ile zorunlu hale getirdi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Belediyede ki danışmanlardan birisi ilkokul mezunu ama üniversitede okudum diyor

Belediyede ki danışmanlardan birisi ilkokul mezunu ama üniversitede okudum diyor