22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA VAKALAR ARTARKEN AÇIK SAHNE HALK KONSERİ DÜZENLEYECEKLERDİ

Samsun'da vakalar artarken Açık Sahne Halk konseri düzenleyeceklerdi

Samsun ve ülke genelinde Korona vakalarında artış yaşandığı gündeme gelirken, belediyenin açık sahne halk konserine halkı davet etmesi şaşkın yaratırken, belediye bu hatasını bir gün sonra konser etkinliğini erteleyerek düzeltti.

13 Ağustos 2020 Perşembe 14:34 GÜNCEL

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, Korona Virüs vakalarının artış yaşadığı şu günlerde halkı düzenleyecekleri Açık Sahne Halk Konserine davet etmesi şaşkınlık yarattı.


Samsun'da bir çok belediye düzenleyeceği festival ve etkinlikleri Korona Virüs sebebi ile iptal ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığından önceki gün basın yayın organlarına Açık Sahne Halk Konseri etkinliği ile ilgili haber servis edildi. Bu haberde Açık Sahne Halk konserlerinin  11 Ağustos Çarşamba günü Batı Park Törenin alanında yapılacağı ve konserde Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziğinde yerel sanatçıların sahne alacağı belirtilerek, söz konusu konserde ayrıca Şehir Orkestrası, halk dansları gösterilerinin de yapılacağı duyuruldu.

Konsar, festival ve diğer etkinlikler sosyal mesafe sorununa neden olacağı gerekçesi ile iptal edilirken, Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı daire başkanlığı adına halkın Açık Sahne Halk konserine davet edilmesi şaşkınlığa neden oldu. Servis edilen konser etkinliği haberi 10 Ağustos tarihinde 103 gazetecinin e-mail adresine gönderilirken, bu etkinlik bir çok platformda haber olarak yayımlandı. Bir gün sonra ise yani 11 Agustos tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı adına söz konusu konser etkinliği ile ilgili yeni bir haber servis edilerek, yapılacağı açıklanan
Açık Sahne Halk Konserinin Korona Virüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle ertelendiği duyuruldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milletvekili Fuat Köktaş'tan AK Parti'nin kuruluşunun 19'uncu yılı mesajı

Milletvekili Fuat Köktaş'tan AK Parti'nin kuruluşunun 19'uncu yılı mesajı