25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN ATAKUM BELEDİYESİ MECLİSİNDE AK PARTİLİ ÜYE İLE BAŞKAN ARASINDA İÇKİ TARTIŞMASI

Samsun'un Atakum Belediyesi Meclisinde AK Partili üye ile başkan arasında içki tartışması

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Meclis toplantısında AK Partili Meclis üyesi Recep Kemal Certel'in 29 Ekim'de belediyeye ait bir tesiste içkili kutlama yapıldığını söylemesi üzerine belediye başkanı Cemil Deveci, belediye AK Partideyken de aynı tesiste içkili yemekler verildiğini gündeme getirdi.

05 Kasım 2019 Salı 23:34 GÜNCEL

Samsun'un CHP'li Atakum Belediye Meclisinde AK Partili Meclis üyesi Kemal Certel, 29 Ekim'de belediyeye bağlı tesislerde içkili kutlama yapıldığını gündeme getirdi,içki ruhsatı olmayan bir yerde içki içilmesinin hukuka uygun olup olmadığını sordu.


Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi meclisinde belediyeye ait bir tesiste içkili kutlama yapılması konusu tartışmalara neden oldu.

İÇKİ RUHSATI YOK
AK Partili Atakum Belediyesi Meclis üyesi Recep Kemal Certel, yapılan meclis toplantısında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Atatürkçü Düşünce Derneğinin Atakum Belediyesine ait bir tesiste içkili kutlama yaptığını belirterek, "Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle, Yalı Kafe’de düzenlenmiş olan yemekte maalesef yine alkollü içki tüketildi. Önceki durumda ‘siz yurtdışında olduğunuzu, size bilgi verildiğini, biraz daha farklı durumlara ve farklı atmosfere el vermemesi için hukuki bir sonucunun da olmadığı için izin verdinizi ‘söylemiştiniz. Özellikle merak ediyorum, bunu siz sormadan mı yapıyorlar arkadaşlar, siz mi izin verdiniz? Konuştuğunuz bir çok yerde, usulsüzlük ve hukuktan bahsettiğiniz için, içki ruhsatı olmayan bir yerde içki içilmesi usule ve hukuka uygun mudur değil midir? Bu net bir şekilde ortaya çıkmış oldu" dedi.

DAHA ÖNCEDE İÇKİLİ YEMEKLER OLDU
CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise AK Partili Meclis üyesi Çertel'in içkili kutlama yapıldığını yönündeki açıklama ve eleştirilerine, 
"Düğün salonunun ruhsatını incelediniz mi? Hangi sıfatla, hangi şeyle veriliyor. Düğün salonunda benim içkili içkisiz, ya da kuran tilaveti yaparak düğün yapacağıma kim karar verecek? Ruhsat almışsınız. Ben de gelmişim çocuğumu burada evlendireceğim. Arkadaşlar inceledim ben bunu. Bunu siz de ben de biliyorum, orada daha önce de bir yığın yemek içkili oldu" yanıtını verdi.

Cemil Deveci'nin "Daha öncede bir yığın yemek içkili oldu" açıklamasına ise AK Partili Meclis Üyesi Certel tekrar söz alarak ispat isteyerek, "Önceki 5 yıllık dönem içerisinde belediyeye ait böyle bir tesiste içkili yemek verildi diye bir iddianız var. Bize saati ve tarihi ile söyleyin" diye sordu.

Cemil Deveci ise Recep Certel'in sözlerine tekrer yanıt vererek, "Herkese saygı gösteriyor. İbadet edene saygı gösteriyor, oruç tutana saygı gösteriyor. Yalı Kafe’nin iki bölümü var. Düğün salonu bölümü halka açık. Bu bölümünde titiz davranıyoruz. Düğün salonu ile ilgili böyle hukuki bir boşluk var, talep de var. Ben de yetkimi orada kullanıyorum” cevabı verdi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

MİSAFİR

06 Kasım 2019 Çarşamba 11:06

DAHA DÜNE KADAR YASAKLARDAN ÇEKTİK DİYENLER ŞİMDİ YASAKÇI OLDU.SAYGI GÖSTERECEKSİN .İÇEN SENİN PARANIMI İÇİYOR.HAZIMSIZLIK ZOR TABİ.ARTIK VATANDAŞ BU TÜR UCUZ SİYASET YAPANLARIN PEŞİNDEN GİTMİYOR.AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN VE ADAM GİBİ BERABER ÇALIŞIP GÜZEL HİZMETLER VERİN ATAKUMLUYA.HİZMET ETMEK İÇİN ADAY OLDUNUZ O ZAMAN HİZMET EDİN.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi tesisinde AK Parti döneminde de içkili kutlama yapıldığı iddiası

Atakum Belediyesi tesisinde AK Parti döneminde de içkili kutlama yapıldığı iddiası