17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇE BELEDİYESİNDE WEB TAPU SİSTEMİ HİZMETİ BAŞLADI

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde Web Tapu sistemi hizmeti başladı

Samsun'da CHP'li Atakum İlçe Belediyesinde Tapu Kadastro Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile Web Tapu sistemine geçildi.

02 Aralık 2019 Pazartesi 14:20 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi ve Tapu Kadastro Müdürlüğü tarafından imzalanan yeni protokolle, tapuda yapılan birçok hizmetin belediyede de elektronik ortamda yapılacağı, vatandaşların işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirebileceği yeni bir hizmet dönemi başladı.


Atakum Belediyesi ile  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastro Genel Müdürülüğü (TKGM) arasında, tapu müdürlüklükleri ve belediye başkanlığı birimlerindeki işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltarak verimliliği artırmak amacıyla web tapu sistemi üzerinden elektronik ortamda işlem yapılmasına ilişkin işbirliği prokotolü imzalandı.HIZLI ÇÖZÜM, MALİYET TASARRUFU
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Atakum Tapu Müdürü Satılmış Köse tarafından imzalanan protokol ile personelin iş yükünün azaltılması sağlanırken, vatandaşların da tapu işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirecek. Aynı zamanda işlemlerin bilgisayar üzerinden gerçekleştirilmesiyle kamu maliyeti açısından kağıt israfını önlemek ve vatandaşların tapu hizmetlerinde evrak ve dokümantasyon takibine en kısa yoldan çözüm üretmek amaçlanıyor. Bu uygulama sayesinde vatandaşların daha önceden belediyeden fiziken teslim alarak tapu müdürlüğüne teslim ettiği ıslak imzalı evraklar ile belediyenin tapu müdürlüğüne gönderdiği yazışma evrakları, Web Tapu Sistemi ile doğrudan sistem üzerinden elektronik olarak gönderilebilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da trafikte yolcu indiren ambulansın görüntüleri tartışma çıkarttı

Samsun'da trafikte yolcu indiren ambulansın görüntüleri tartışma çıkarttı