28 Mayıs 2020 Perşembe

SAMSUN'UN AYVACIK İLÇESİNDE BELEDİYE GÖREVLİLERİ GECE SOKAK KÖPEKLERİNİ ZEHİRLEYİP KATLETTİ

Samsun'un Ayvacık ilçesinde belediye görevlileri gece sokak köpeklerini zehirleyip katletti

Samsun'un Ayvacık ilçesinde çok sayıda sokak köpeği belediye görevlileri tarafından gece saatlerinde zehirlenerek katledildi.

13 Nisan 2019 Cumartesi 00:09 GÜNCEL

Samsun'un Ayvacık ilçesine bağlı Orhan Gazi mahallesinde gece saatlerinde çok sayıda sokak köpeğinin belediye görevlilerin tarafından zehirlenerek katledildiği gündeme geldi.


Samsun Kent Haber'e ulaşan görüntülere göre, Ayvacık Belediyesi görevlileri bu gece saatlerinde sokaklarda bulunan köpekleri bir araca topladıktan sonra, zehirleyerek katletti. 

Ayvacık ilçesinde yaşanan köpek katliamını duyan bazı duyarlı vatandaşlar ise belediye görevlilerinin sokak köpeklerini zehirledikten sonra cansız bedenlerini bir araca koyarken görüntüledi.  

Ayvacık ilçesinde yaşanan köpek katliamına tepki gösteren duyarlı vatandaşlar belediyede görevli veterinerin bulunduğu olayda, kapalı kasa bir araç içerisine zehirlenmek için konulan 3 köpeği ise aracın peşinden koşarak kurtardı. Olayın görgü tanıkları sokak köpeklerinin belediyede veteriner olarak çalışan R.Ş. ile belediye personeli Z.A tarafından zehirlendiğini söyledi. 

BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI
Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, bazı belediye görevlilerinin ilçede sokak köpeklerini sehirleyerek katletmesi olayı ile ilgil açıklama yaptı.

Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, sokak köpeklerinin gece saatlerinde iki belediye görevlisi tarafından zehirlenerek katledilmesi olayı ile ilgili soruşturma talimatı verdiğini açıkladı.

Samsun'un Ayvacık ilçesinde iki belediye görevlisinin sokak köpeklerini zehirleyerek Cuma gece saatlerinde katlettiği gündeme gelmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ayvacık Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, yaşanan olaydan son derece üzüntü duyduğunu, köpeklerin zehirlenmesi ile ilgili olayın ise bilgisi dışında gerçekleştiğini söyledi.

Köpekleri zehirledikleri gündeme gelen iki belediye personelinin, bilgisi dışında bu eylemi yaptıklarını vurgulayan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, yaptığı açıklamada, "yaşanan bu münferit olaya karışanlarla ilgili derhal soruşturma açılması talimatını verdim. Bu kişilere benim böyle bir talimatım olmamıştır. Bizim bilgimiz dışında yaşanan bu olaydan son derece üzüntülüyüm. Konuyla ilgili sorumlular hakkında gereken yapılacaktır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Ayvacık Belediye Başkanı Kalaycı köpeklerin zehirlenmesi ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Ayvacık Belediye Başkanı Kalaycı köpeklerin zehirlenmesi ile ilgili açıklama yaptı