17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'UN ÇARŞAMBA İLÇESİNE BİYOKÜTLE'DEN SONRA İKİNCİ BİR ENERJİ SANTRALİ DAHA YAPILACAK

Samsun'un Çarşamba ilçesine biyokütle'den sonra ikinci bir enerji santrali daha yapılacak

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali tartışmalara neden olurken, Çarşamba ilçesinde nargile mangal-nargile kömürü ve elektrik üretimi yapacak ikinci bir santralin daha yapılacağı ortaya çıktı.

04 Ekim 2019 Cuma 01:03 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde yapılacak olan ve inşaatı başlayan Biyokütle Enerji Santraline yönelik tepkiler sürerken, Çarşamba ilçesinde elektrik üretimi yapacak ikinci bir santralin daha yapılacağı gündeme geldi.


Oltan Köleoğlu Enerji firması Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde Biyokütle Enerji Santrali yapacak. Biyokütle Enerji Santraline yönelik tepkiler sürerken, yatırımcı firmada bir yandan yapılacak olan santralin çevre dostu olduğu ve çevre kirliliğine neden olmayacağı yönünde bölge sakinlerini ikna etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Biyokütle Enerji Santrali inşaatının betonu dökülürken, yatırımcı firmanın tüm açıklamalarına rağmen santrale yönelik tepkiler dinmek bilmiyor. 

Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü'de Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili yaptığı açıklamada, santralin zararlı değil faydalı bir yatırım olacağını söylemişti. Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santraline yönelik vatandaşlarda İdare Mahkemesine başvurarak dava açmıştı.

ÇARŞAMBA'YA İKİNCİ SANTRAL YAPILACAK
Gelinen süreçte Çarşamba ilçesinde ve Samsun'da gündem Biyokütle Enerji Santrali olurken, edinilen bilgiye göre Çarşamba ilçesinde ayrıca mangal-nargile kömürü ve elektrik üretimi yapacak ikinci bir santral inşa edilecek.

Çarşamba ilçesine bağlı Çınarlık mahallesinde yapılacak olan ikinci santralin proje tanıtım dosyasında ise 'Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Tesisi (Mangal-Nargile Kömürü ve Elektrik Enerjisi Üretimi' bilgisi yer alıyor. Samsun'un Çarşamba ilçesi Çınarlık mahallesinde yapılacak gündeme gelen ikinci enerji santrali ise C6 Group Karbon Üretim San. ve Tic. A:ş tarafından yapılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Ruhsat isteyene istihdam şartı koşuyorum

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Ruhsat isteyene istihdam şartı koşuyorum