21 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE KARDAN KAPANAN YOLLARI BELEDİYE AÇIYOR

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde kardan kapanan yolları belediye açıyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yüksek kesimlerde yaşanan kar yağışı nedeniyle kapanan yollar belediye araçları tarafından açılırken, karda mahsur kalan hastalara ise sağlık görevlileri müdahale ediyor.

18 Mart 2020 Çarşamba 15:12 GÜNCEL

Samsun'da Tekkeköy İlçe Belediyesi kar yağışının ardından kapanan yollar nedeniyle ambulansların hastalara ulaşması için kapalı olan yolları iş makineleri ile açmak için seferber oldu.


Tekkeköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipler, ilçenin yüksek yerlerinde etkili olan alanlardaki karla mücadele çalışmalarının yanında hastaların hastanelere ulaştırılması için sefer oldu. Tekkeköy Belediyesi karla mücadele ekiplerinin hava tahmin raporları doğrultusunda önceden tedbir almaları ve koordineli bir şekilde çalışmaları ile ulaşımda aksamalarında önüne geçti.  
  


Karla Mücadele Ekipleri Teyakkuzda
Acil hastaların hastaneye ulaştırılması için ekiplerin gece gündüz dur durak bilmeden çalıştığını ifade ederek sözlerine başlayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Hava tahmin raporları doğrultusunda beklenen kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu. Aşırı kar yağışı nedeniyle etkilenen mahallelerimizde kapanan yolları ekiplerimiz hemen ulaşıma açtı. Özellikle hastalarımızdan gelen telefonlar üzerine acil hastaların hastaneye ulaştırılması için seferber olduk. Sağlık ekipleriyle iletişim halinde hareket eden personelimiz ambulansların önünden yolları temizleyerek hastaların evinden alınıp hastaneye sevk edilmesini sağladılar. Bu manada Karışlar mahallemizdeki acil bir hastanın hastaneye ulaştırılması için sağlık personeline yardım eden ekiplerimiz ambulansın hastamızı evinden alıp hastaneye ulaştırılmasını sağladı. Bu ve buna benzer onlarca durumda her zaman her yerde halkımızın iyi ve kötü gününde yanındayız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde marketlere Korona fırsatçılığı denetimi

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde marketlere Korona fırsatçılığı denetimi