29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN TERME İLÇESİNDE ZİHA'LARIN DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Samsun'un Terme ilçesinde ZİHA'ların devir teslim töreni yapıldı

Samsun'un Terme ilçesinde Zirai İnsansız Hava Araçları(ZİHA) çeltik tarlasında ilk uçuşlarını yaparak çeltik tarlasını ilaçladı.

10 Temmuz 2021 Cumartesi 16:09 GÜNCEL

Samsun'un Terme ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifleri ile TKDK işbirliğiyle alınan Zirai İnsansız Hava Araçlarının teslim töreni gerçekleştirildi.


Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Oy'un çeltik tarlasında gerçekleştirilen Zirai İnsansız Hava Aracı teslim törenine Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve protokol üyeleri katıldı.

Terme ilçesinde gerçekleştirilen ZİHA teslim töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, "Tarımda önemli bir yeri olan şehrimizde zamandan, maliyetten ve işçilikten tasarruf ederek bir yeniliğe daha imza atmanın mutluluğunu paylaşıyoruz" dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'da ZİHA projesi ile tarım tarihinin yeniden yazılacağını belirterek, törende şunları dile getirdi.
"Geleneksel yöntemlerin aksine ürünü daha fazla koruyan, daha etkili uygulamaya olanak veren ve daha sağlıklı bir bitki koruma süreci sağlayan ZİHA, insan faktörüne bağlı hataların ve verim kaybının tamamen önüne geçerek, riski en aza indirecektir. Bu da ürüne verim, toprağa sağlık, tarıma değer ve çiftçiye güç verecektir. Yeşilırmak ve Kızılırmak havzaları üzerinde yer alan ve Türkiye’nin en önemli ovalarından üç tanesine sahip olan ilimizde, tarımın yeni teknolojiye uygun olarak yapılması da son derece önemli ve çiftçilerimiz kamu kurumlarımızın da destekleriyle bunu gerçekleştirecektir. SERA OSB’lerle tarıma dayalı sanayiyi de en modern şekilde oluşturmamızla birlikte yakın zamanda katma değeri yüksek ürünleri üretip ihraç etme noktasına geleceğiz inşallah"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TFF 1. Lig U19 Gelişim Liginin şampiyonu Yılport Samsunspor oldu

TFF 1. Lig U19 Gelişim Liginin şampiyonu Yılport Samsunspor oldu