21 Ocak 2022 Cuma

SEYİR HALİNDEYKEN CEP TELEFONU İLE MESAJLAŞAN ŞOFÖREDE FİRMAYADA CEZA KESİLDİ

Seyir halindeyken cep telefonu ile mesajlaşan şoförede firmayada ceza kesildi

Samsun Valiliği, 110 kilometre hızla giderken cep telefonu ile mesajlaşan yolcu otobüsünün şoförü ve otobüs firmasına ceza uygulandığını duyurdu.

06 Şubat 2020 Perşembe 18:34 GÜNCEL

Samsun Valiliği, İstanbul-Samsun seferini yapan yolcu otobüsünde 110 kilometre hızla giderken cep telefonu ile mesajlaşırken görüntülenen otobüs şoförü ile ilgili açıklama yaptı.


Sosyal medyada yayınlanan bir videoda İstanbul-Samsun seferini yapan Kamil Koç firmasına ait yolcu otobüsünün şoförü, 110 kilometre hızla seyir ederken cep telefonu ile mesajlaşırken görüntülendiği ortaya çıkmıştı. Bu görüntülere tepki yağarken, Samsun Valiliği, sorumsuz yolcu otobüsünün bulunduğunu açıkladı.

İstanbul-Samsun seferini yaparken cep telefonu ile mesajlaşan ve kendisini uyaran yolcuya da 'Sizi ilgilendirmez' dedikleri öne sürülen şoföre ait görüntülerin ardından yapılan işlem ile ilgili bilgi veren Samsun Valiliği,  "03.02.2020 tarihinde sosyal medya ile yazılı ve görsel basın organlarında Samsun seferini yapan bir yolcu otobüsünde sürücünün seyir halindeyken cep telefonu kullandığına ilişkin haberler yer alması üzerine İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan araştırmalar neticesinde bahse konu araç ve sürücüsü tespit edilmiş, bahse konu aracın 03.02.2020 tarihinde saat:10:00’ da İstanbul ilinden Samsun ili istikametine çıkış yaparak aynı gün saat 22.40 sıralarında ilimiz Şehirlerarası Otobüs Terminaline giriş yaptığı anlaşılmış olup, araç sürücüsü ve ilgili firmaya görevlilerimizce gerekli cezai işlemler uygulanmıştır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çiftlik caddesi Parkomatlar konulduktan sonra trafiğe açıldı

Samsun'da Çiftlik caddesi Parkomatlar konulduktan sonra trafiğe açıldı