21 Eylül 2020 Pazartesi

STSO BAŞKANI MURZİOĞLU'NDAN BAKAN VARANK AÇIKLAMASI! SÜRTÜŞMEYE GİRMEDİM

STSO Başkanı Murzioğlu'ndan Bakan Varank açıklaması! Sürtüşmeye girmedim

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OSBÜK toplantısı için Samsun'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kendisine "Dersinize iyi çalışmamışsınız" dediğini ancak aldığı terbiye gereği bakan ile sürtüşmeye girmediğini açıkladı.

28 Aralık 2018 Cuma 18:17 GÜNCEL

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, gerçekleşen meclis toplantısında yaptığı konuşmada geçtiğimiz haftalarda OSBÜK toplantısı için Samsun'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kendisine yönelik eleştirisine açıklık getirdi.


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki  Murzioğlu, bugün yapılan meclis toplantısında OSBÜK Toplantısında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yaptığı konuşmasını eleştirmesi konusuna açıklık getirdi.

Salih Zeki Murzioğlu, geçtiğimiz haftalarda Samsun'a gelen Bakan Mustafa Varank'ın OSBÜK toplantısında sanayi alanları ile ilgili yaptığı konuşmayı eleştirmesi ile ilgili şunları söyledi.

SANAYİCİNİN BEKLENTİLERİNİ BİLİRİM
"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun'u ziyaret etti. Bu basına yansımıştı. Ziyaret kapsamında OSBÜK topantısına ev sahipliği yaptık. Samsun iş dünyasının temsilcisi ve bir sanayici olarak Samsun'un sanayisini ve beklentilerini iyi bilen birisiyim'' dedi.

800 DÖNÜM ATIL DURUYOR
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, SamsunveHaber'de yer alan açıklamasında ''Samsun'da hepimizin bildiği tersane alanı olarak ayrılmış 800 dönümlük bir alan var. Bu arazi hemen hemen 10 senedir atıl olarak duruyor. Bunun önünde bir de liman var. Ama denizcilik sektörünün krize girmesi itibarıyla buraya yatırımcı çekememişiz. 4-5 parsel olarak çağrıya çıkmışız. 1 yatırımcı gelmiş. Bu yatırımcı imkan verilmediği için denizcilik yapamıyor'' dedi.

SÜRTÜŞMEYE GİRMEDİM
Samsun tersane alanının endüstri alanı olarak ilan edilmesi gündeme geldiğini hatırlatan Salih Zeki Murzioğlu, ''Ben de bunun üzerine endüstri alanları ile sanayi alanlarını mukayese ettim. Tabi endüstri alanları ileri teknolojide ülkeye çok büyük değer çok büyük katma değer kazandıracak bir yatırım. Endüstri alanlarında tapu yok. Endüstri alanlarında tahsis var. Bunun üzerine yatırım yapıyorsunuz ama OSB'lerde tapu var. Sayın bakan ben bunları dediğim zaman, Samsun'da OSB yapılmamasını, çok küçük küçük sanayiler yapılarak, Samsun sanayicisinin kandırıldığını gündeme getirdiğimde, endüstri alanları ile sanayi alanlarını mukayese ettiğimde bana kürsüye çıkıp ''Siz dersinize iyi çalışmamışsınız'' dedi.  Ben de aldığım terbye itibarıyla kimse ile sürtüşmeye girmedim. Ama daha sonra verdiğim örneklerle haklılığımı kabul ettirdim. Bunu burada demeden geçemeyeceğim. Benim 3 milyon metre kare talep topladığım Samsunlu yatırımcı tapusuz araziye ben yatırım yapmam diyor ve taleplerini geri çekiyor. Ben buradan siyasetçilerin dikkatini çekmek istedim'' dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski savcı Selçuk Sayıldı ve Yeşim Sayıldı'ya hapis cezası

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski savcı Selçuk Sayıldı ve Yeşim Sayıldı'ya hapis cezası