19 Haziran 2021 Cumartesi

TEKKEKÖY BELEDİYESİNİN ENGELSİZ ÇOCUK PARKI YARIŞMADA BİRİNCİLİK İÇİN DESTEK BEKLİYOR

Tekkeköy Belediyesinin engelsiz çocuk parkı yarışmada birincilik için destek bekliyor

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi tarafından yapılan Karadeniz'in tek Engelsiz Çocuk Parkı erişilebilirlik ödüllerinin verileceği yarışmada birincilik için güçlü projeler arasında yer aldı.

16 Aralık 2020 Çarşamba 23:41 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesinin hayata geçirdiği Engelsiz Çocuk Parkı, proje dalında yüzlerce belediye arasından ilk 7'ye ilerlerken, birincilik için destek bekliyor.


T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen 2020 Erişilebilirlik Yılı kapsamında Erişilebilirlik Ödülleri vereceği yarışmada Tekkeköy Belediyesi ‘Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde’ yüzlerce belediye arasında ilk yedi belediyen birisi oldu. 

Engelli bireylerin toplumsal ve ekonomik hayata katılımına katkı sağlayan erişilebilirlik alanında çalışmalar yapan gerçek kişiler ile kamu kurum ve kuruluşları, kamu ve özel hukuk tüzel kişilerine bilimsel araştırmaları, başarılı projeleri, hayata geçirdikleri uygulamaları ve sundukları hizmetler için verilecek olan Erişilebilirlik Ödülleri yapılan oylama sonucunda sahiplerini bulacak. Yarışmada oy kullanmak isteyenler https://forms.ailevecalisma.gov.tr/erisilebilirlik-odulu-halk-oylamasi/ linkinden oy kullanabilecekler.

KARADENİZ’DE İLK VE TEK ENGELSİZ PARK 
Karadeniz bölgesinde ilk ve tek olan ve eşi benzeri olmayan engelsiz parkın ilçenin en merkezi noktasında hizmete sunulduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Yapmış olduğumuz sosyal doku anketleri çerçevesinde ilçemizde yaşayan engelli kardeşlerimizin faydalanacağı özel bir parkımızı ve içindeki tüm materyalleri en küçük ayrıntıları hesaba katarak zaman kaybetmeden tamamlayarak hizmete sunduk" dedi.

Engelli evlatlarımızı gönüllerince eğlenecekleri güvenli bir mekanla buluşturduk
Başkan Togar, İlçemizde yaşayan meleklerimizin güven içinde eğlenebilecekleri bir mekana sahip olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "2500 metre karelik bir alan üzerinde engelli kardeşlerimizin eğlenecekleri farklı oyuncakların olduğu bir park planladık. İçinde tüm detayları en ince ayrıntısına kadar hesapladık. Engelsiz çocuk oyun grupları, engelsiz basketbol sahası, engelsiz spor aletleri, engelsiz yürüyüş yolları, engelsiz kamelyaları, gibi daha birçok detayı düşünerek hayata geçirdik. Meleklerimiz buradaki tüm oyun alanlarını hiç bir engelle karşılaşmadan gönül rahatlığıyla kullanacakları gibi tekerlekli sandalye ile salıncak keyfi yaşayacaklar. Ayrıca eğlenecekleri ortamın güvenliği konusunda da her türlü önlemi aldık" şeklinde konuştu.

Bölgede eşi ve benzeri yok
Bölgede ilk ve tek olan ve tüm ayrıntıların detaylı bir şekilde düşünülerek hayata geçirilen Engelsiz Parkın herkese örnek teşkil ettiğine değinen Togar, “Engelsiz park projemiz Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen “2020 Erişilebilirlik Yılı” kapsamında Erişilebilirlik Ödülleri vereceği yarışmada ‘Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde’ yüzlerce belediye arasında ilk yedi belediyen birisi oldu. Projemizin bakanlığımız tarafından örnek gösterilmesi ve yüzlerce belediye arasında ilk yedide yer alması bizleri ayrıca gururlandırdı” dedi.

Desteklerinizi Bekliyoruz
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen 2020 Erişilebilirlik Yılı kapsamında Erişilebilirlik Ödülleri vereceği yarışmada ‘Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde’ yüzlerce belediye arasında ilk yedi arasında yer alan Tekkeköy Belediyesinin projesinin desteklenmesi için yarışmada oy kullanmak isteyenler https://forms.ailevecalisma.gov.tr/erisilebilirlik-odulu-halk-oylamasi/ linkinden oy kullanabilecekler. Desteklerinizi bekliyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanına esnafları gezelim hangi esnaf memnun gösterin teklifi

AK Parti Samsun İl Başkanına esnafları gezelim hangi esnaf memnun gösterin teklifi