26 Ekim 2021 Salı

YEDAŞ 150 ÇALIŞAN İŞTEN ÇIKARTILDIĞI İDDİASINA AÇIKLAMA YAPTI

YEDAŞ 150 çalışan işten çıkartıldığı iddiasına açıklama yaptı

Samsun YEDAŞ'ın bölgeye bağlı illerde toplam 150'ye yakın personeli geçtiğimiz Cuma günü işten çıkarttığı iddiası üzerine YEDAŞ bir açıklama yaptı.

30 Aralık 2019 Pazartesi 14:01 GÜNCEL

YEDAŞ'a bağlı illerde toplam 150'ye yakın personelin Cuma günü işine son verildiği iddiasına kurumdan açıklama geldi.


YEDAŞ, bölgeye bağlı illerde 150'ye yakın personele çıkış verildiği yönündeki iddia üzerine yaptığı açıklamada, bu iddiaya 'Ne çıkarttık ne de çıkartmadık" demezken "Haberler doğruyu yansıtmamaktadır" ifadesini kullandı.

Samsun YEDAŞ bünyesinde Cuma günü işten çıkartılan personeller İŞKUR'a başvuru yaparken, kurumun yaptığı açıklamada bölgeye bağlı illerde kaç personel çıkartıldığı yada çıkartılmadığı ile ilgili muallak bilgiler vermesi dikkati çekti.  Geçtiğimiz Cuma günü YEDAŞ'a bağlı illerde Samsun'da dahil olmak üzere personel çıkartmalarının söz konusu olduğu bilinmesine rağmen YEDAŞ'ın konu ile ilgili yaptığı açıklamada buna rağmen "Haberler doğruyu yansıtmamaktadır" demesi tuhaf karşılandı.

YEDAŞ tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle.
"Şirketimiz bölgesinde bulunan tüm müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını var gücüyle yürütmektedir. Artan enerji talebi genişleyen sorumluluk alanı ve yeni yatırımlarla Şirketimiz her alanda büyümektedir. Buna paralel olarak en değerli kaynağımız çalışan sayımız da her yıl artmaktadır. Şirketimiz hizmet kalitemizin artırılması ve tüketicilerimize kaliteli, kesintisiz bir hizmet sunabilmek, bölge ekonomisine ve bölge alkına istihdam sağlamak adına azami gayret göstermektedir. 2020 yılı için planlanan çalışan sayısı da ihtiyaca binaen önemli derecede artacaktır. Bazı medya organlarında çıkan YEDAŞ çalışanlarının işine son vermiştir haberler istinaden şirketimiz açıklama yapma ihtiyacı duymuştur ki bu haberler doğruyu yansıtmamaktadır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

YEDAŞ 150 değil 18 kişiyi işten çıkartmış

YEDAŞ 150 değil 18 kişiyi işten çıkartmış