22 Ekim 2021 Cuma

ZİHNİ ŞAHİN Mİ MUSTAFA DEMİR Mİ, 31 MART SEÇİMİNDE KİM KİME İHANET ETTİ

Zihni Şahin mi Mustafa Demir mi, 31 Mart seçiminde kim kime ihanet etti

Samsun'da 31 Mart seçimlerinde CHP'ye kaptırılan Atakum Belediyesi ile ilgili AK Partinin adayı Zihni Şahin'in tayfası Mustafa Demir'i, Mustafa Demir'in tayfası ise Zihni Şahin'i ihanet ile suçluyor.

23 Ekim 2019 Çarşamba 14:25 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden  7 ay geçmesine rağmen AK Parti içinde kaybedilen belediyelerle ilgili ihanet söylentileri sona ermedi.


Samsun'da yapılan yerel seçimler sonrası ihanet söylentileri ve ihanet senaryolarının ardı arkası kesilmiyor.

Özellikle AK Parti içinde kaybedilen belediyelerle ilgili seçim sonrası İlkadım ve Atakum için ihanet iddiaları gündeme gelmişti. 31 Mart seçimlerinin üzerinden geçen 7 aya rağmen bu ihanet söylentileri ve iddiaları sona ermedi.

AK Parti içerisinde İlkadım Belediyesinin kaybedilmesi ile ilgili gündeme gelen ihanet iddialarını daha önce gündeme getirmiş, parti içi çekişmeler ve hesaplaşmaların seçim sonucuna etki ettiği yönündeki bilgileri kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu iddia ve ihanet senaryoları halen de konuşulmaya devam ederken, Atakum'da AK Partinin seçim kaybetmesi ile ilgili iddiaların son günlerde yeniden alevlendiğini gördük.

İddialara göre Atakum'da AK Parti adayı Zihni Şahin'in az bir oy farkı ile seçimi kaybetmesinde AK Parti içinden yapılan müdahalelerin etkili olduğu konuşuluyor.  Ortaya atılan iddialara göre Samsun Büyükşehir Başkanı seçilen Mustafa Demir, seçim sürecinde Zihni Şahin'in seçimi kaybetmesi yönünde girişimlerde bulundu. Zihni Şahin'in yakın çevresi bu iddiayı her yerde dillendirirken, Mustafa Demir'in çevresi ise  Zihni Şahin'in Demir'in seçimi kaybetmesi için bağımsız aday Erhan Usta'ya destek verdiğini öne sürüyor.

Kimin kime ihanet ettiği konusunda ortaya atılan ciddi iddialar sonucu kafalar karışırken, Samsun kulislerinde ve AK Parti içerisinde taraflarda bu konuda ikiye bölünmüş durumda. Kimileri Mustafa Demir'i haklı bulurken, kimileri ise Zihni Şahin'i haklı buluyor.  Anlayacağınız yorgan gitti kavga bitmedi..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Mücahit

24 Ekim 2019 Perşembe 08:04

Siz ihanet görmemişsiniz. Zihni ŞAHİN ihanet etseydi gider İYİ Partiden aday olur kazanırdı. Kendisi de Büyükşehir Belediye Başkanı olurdu. Çok yalvardık ol diye ama dinlemedi bizi maalesef.

Belediyeci

23 Ekim 2019 Çarşamba 19:37

Saçmalığa bak mustafa demir seçimi kazandı zihni şahin kaybetti.Zihni Şahin kendi partisi içindekilerin ihaneti ile kaybetti mustafa demirin samsunda bir karşılığı yok zaten dolayısı ile düşük oy alması normal zihni şahine de verebileceği bir zarar yok.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta biyokütle santrali eyleminde sayende kazandılar diyen vatandaş ile tartıştı

Erhan Usta biyokütle santrali eyleminde sayende kazandılar diyen vatandaş ile tartıştı