29 Ocak 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA DOKTOR SERAP ORHAN'IN HASTA YAKINI TARAFINDAN DARP EDİLMESİNE TEPKİ YAĞIYOR

Samsun'da doktor Serap Orhan'ın hasta yakını tarafından darp edilmesine tepki yağıyor

Samsun'da Gazi Devlet Hastanesi doktoru Serap Orhan'ın hasta yakını tarafından darp edilmesi olayına tepki yağıyor. Samsun Sağlık İl Müdürü Yusuf Güney ve Samsun Tabip Odası, doktor Serap Orhan'a yapılan saldırıyı kınadı.

09 Ağustos 2017 Çarşamba 14:30 SAĞLIK
Samsun'da Gazi Devlet Hastanesinde görev yapan doktor Serap Orhan'ın bir hasta yakını tarafından odaya kilitlenerek darp edilmesi olayı ile ilgili Sağlık İl Müdürü Yusuf Güney ve Samsun Tabip Odası açıklama yaptı.

Samsun'da doktor Kamil Furtun ile Aynur Dağdemir'in görevi başında öldürülmesi olayının ardından bir hasta yakını bu kezde Gazi Devlet Hastanesi doktoru Serap Orhan'ı rehin alarak darp etti. Samsun Gazi Devlet Hastanesi doktoru Serap Orhan'a yapılan saldırı sonrası Samsun Sağlık İl Müdürü Yusuf Güney bir açıklama yaparak olayı kınadı.

Samsun Tabip Odası'da saldırıya uğrayan doktor Serap Orhan'ın görev yaptığı hastane önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Samsun Sağlık Müdürü Yusuf Güney, doktor Serap Orhan'ın darp edilmesi olayı ile ilgili açıklamasında "Kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren ellere karşı yapılan şiddet asla kabul edilemez. Böylesine kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren ellere karşı yapılan her türlü şiddet asla kabul edilebilir değildir. Adli makamlara intikal eden tüm vakaları yakından takip ediyoruz. Şiddete maruz kalmış hekimimiz başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Hekime ve sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz." dedi.Samsun Tabip Odası üyeleri de Gazi Devlet Hastanesi önünde toplanarak saldırıya tepki gösterdi. Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, çirkin saldırı ile ilgili şunları dile getirdi.

"Çalışma ortamlarımız artık hayati tehlike içeriyor... Dr. Serap Orhan'a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Dün yine Samsun Gazi Devlet Hastanesinde görev yapan bir meslektaşımız Dr. Serap ORHAN bir hasta yakınının saldırısı sonucunda darp edilmiştir. Hasta yakınının “sırası gelmediği halde kendi hastasına, önce bakılması” isteğine meslektaşımızın olumlu yanıt verememesi üzerine bu olay gerçekleşmiştir. Saldırgan meslektaşımızı darp etmeden önce hastanede kargaşa çıkarmıştır. Ancak müdahale edilmemiş olması nedeniyle meslektaşımıza yönelik şiddet ne yazık ki engellenememiştir. Meslektaşımız dakikalarca saldırgan tarafından poliklinik odasında kilitlenerek alıkonulmuş, yardım istemesine rağmen kendisine yardım edilememiş ve meslektaşımız kendi hayatını kurtarmak için tek başına mücadele etmek zorunda kalmıştır. Poliklinik odasından kendi çabasıyla çıkmaya çalışan meslektaşımız, saldurganla mücadele esnasında yüzünün sağ tarafına ciddi bir darbe almış, kafa travması ve hayati tehlike durumu nedeniyle müşahede altında tutulmuştur. Önceki yıllarda Samsun şiddetin en ağır faturalarını ödedi ve bunun acısını hala yüreğimizde hissediyoruz. İki çok değerli arkadaşımızı Dr. Kamil Furtun ve Dr. Aynur Dağdemir’i sağlık ortamında yaşanan bu şiddete kurban verdik. Buna rağmen Samsun’da ve ülkemizde sağlıkta şiddet olayları durmak bilmedi. Şiddete uğrayan meslektaşımıza, ailesine ve tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi sunar, şiddetin son bulduğu yarınların özlemiyle hepinizi saygıyla selamlarız.

Öte yandan Samsun'da dün bir yakınını Gazi Devlet Hastanesine götüren Abdullatip K, tartıştığı Dr. Serap Orhan'ı darbettiği iddiasıyla gözaltına alındı ancak savcılık tarafından serbest bırakıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun'da arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak

Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı: Samsun'da arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak