20 Ocak 2020 Pazartesi

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI İKİZ, MEVLİT İÇİN GİTTİĞİ VİYANA'DA GOETHE'NİN HEYKELİNİ ZİYARET ETTİ

Havza Belediye Başkanı İkiz, mevlit için gittiği Viyana'da Goethe'nin heykelini ziyaret etti

Samsun'un Havza ilçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz'in yurt dışına çıkış talebinin defalarca rededildiği gündeme gelirken, Viyana'ya ise Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın devreye girmesi sonucu İçişleri Bakanlığından izin alarak gittiği iddia edildi.

15 Mart 2018 Perşembe 09:55 SAMSUN HABER

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, mevlid ve tirit yemeği için İçişleri Bakanlığından yurt dışına çıkış izni alarak gittiği Viyana'da ünlü edebiyatçı Goethe'nin heykelini ziyaret etti.


Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz'in daha önce de başka programlar için yurt dışına çıkış talebinde bulunduğu İçişleri Bakanlığının ise bu talepleri rededdiği öne sürüldü. 

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in mevlid ve tirit için Viyana'ya yapacağı ziyaret için ise devreye Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın girdiği ve İçişleri Bakanlığından bu ziyaret ile ilgili olur alınmasına yardımcı olduğu ileri sürüldü.Öte yandan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Viyana gezisinde ünlü Alman edebiyatçı Jon Wolfgang Von Goethe'nin buruda bulunan heykelini de ziyaret etti. Murat İkiz, mevlid ve tirit için İçişleri Bakanlığından özel izin alarak gittiği  Viyana'da,  Viyana Yunus Emre Camiinde şehitler için okunan mevlide katıldıktan sonra burada yaşayan Havzalı gurbetçiler tarafından hazırlanan tirit yemeğini yedi.

Öte yandan, Murat İkiz'in mevlid  bahanesi ile gittiği Viyana'da şehitler için düzenlenen mevlidde dua ederken tek bir kare fotoğrafı yer almazken, tirit yerken çekilen çok sayıda görüntüsünün olması da ise dikkat çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

16 Mart 2018 Cuma 02:28

Ceplerindenmi masraflar devlet kasasındanmı merak ediyoruzda biz halk otobüsüne binerken hesap ediyoruzda bizim verdiğimiz vergilerlemi karşılanıyor acaba kış boyutirit geceleri düzenlendi belediyelerde acaba temsil giderlerindenmi(devlet bütçesi)yoksa kendi ceplerindenmi açıklama yapılmasını istiyoruz halk olarak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde müdür, personele dayak attı iddiası!

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde müdür, personele dayak attı iddiası!