19 Ocak 2022 Çarşamba

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE KIŞ GÜNÜ PARKTA YATAN EVSİZİ BELEDİYE OTELE YERLEŞTİRDİ

Samsun'un Atakum ilçesinde kış günü parkta yatan evsizi belediye otele yerleştirdi

Samsun'un Atakum ilçesinde kış günü Banda Aceh Parkında bankta yatarken görüntülenen evsiz bir vatandaş, yapılan arama sonucu bulunarak Atakum Belediyesi tarafından otele yerleştirildi.

01 Şubat 2021 Pazartesi 01:44 SAMSUN HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Banda Aceh Parkında kış günü üzerine örttüğü yorganın altında uyurken görüntülenen evsiz bir vatandaş, Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'nin talimatı ile bulundu.


Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci önceki gün sosyal medya sayfasından evsiz vatandaşın görüntülerini yayınlayarak şahsı görenlerin kendisine bilgi vermesini istemişti. Cemil Deveci 30 Ocak Cumartesi günü yaptığı paylaşımda, "Yürek parçalayan bu görüntü Banda Aceh Parkı'ndan. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizi görevlendirdim. Bölgeye gittiler fakat bulamadılar. Dayanışmanın, paylaşmanın daha da çok önem arz ettiği bugünlerde, hemşehrimizi aramaya devam ediyoruz. Görenlerden bizlere bildirmesini rica ediyorum." çağrısında bulunmuştu.Yapılan arama çalışmaları sonucu evsiz olduğu öğrenilen ve sokaklarda yattığı belirlenen vatandaş, Atakum Belediyesi görevlileri tarafından tekrar geldiği Banda Aceh Parkında 31 Ocak Pazar günü bulundu. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci evsiz olan vatandaşın bulunması ile ilgili "Dün Banda Aceh Parkı'nda bankta yatan hemşehrimizi bulduk.  Çalıştığı iş yerinin sahibiyle görüştük, kendisine bir yer tesis edileceğinin teminatını aldık. Bir yer bulunana kadar da kendisini Otel 1919'a yerleştirdik" açıklaması yaptı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Ladik ilçesinde mera alanına atılan çöpler büyükbaş hayvanları zehirliyor

Samsun'un Ladik ilçesinde mera alanına atılan çöpler büyükbaş hayvanları zehirliyor