25 Eylül 2021 Cumartesi

ADEM GÜNEY DEVA PARTİSİ SAMSUN İL BAŞKANI OLACAĞI İDDİASINI YALANLADI

Adem Güney DEVA Partisi Samsun İl Başkanı olacağı iddiasını yalanladı

AK Parti Samsun eski İl Başkanı Adem Güney, Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisinin Samsun İl Başkanı olacağı yönündeki iddiaları yalanladı.

22 Haziran 2020 Pazartesi 21:57 SİYASET

AK Parti Samsun eski İl Başkanlarından Adem Güney, DEVA Partisinin Samsun İl Başkanı olacağı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.


AK Parti'den DEVA Partisine geçen Hasan Karal'ın kendisine teklifte bulunduğunu doğrulayan Adem Güney, yaptığı açıklamada yapılan bu teklifi geri çevirdiğini belirterek, Hasan Karal'a siyasi yaşamına AK Parti'de devam edeceğini söylediğini ifade etti.

İsminin son günlerde DEVA Partisinin Samsun İl Başkanı olacağı yönünde gündeme getirildiğini bu nedenle zaruri açıklama yapma gereği duyduğunu vurgulayan AK Parti Samsun eski İl Başkanı Adem Güney, şunları dile getirdi.
 "Ben kimsenin ayağına gitmedim. Doğrudur bana bir kişinin vasıtası ile ulaştılar. Samsun'da DEVA Partisinin teşkilatlanma ve benzeri işlerini organize etmemi istediler bende bu teklifi nazik bir dille geri çevirdim. Kendilerine bundan sonraki siyasi yaşamıma AK Parti'de devam edeceğimi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bağlı olduğumu söyledim. Bunun dışında DEVA Partisinin Samsun İl Başkanı olacağım yönündeki son günlerde gündeme getirilen söylentilerin de gerçeği yansıtmadığını, tarafımın DEVA Partisinden gelen heyete verdiği cevabın kamuoyunda da bilinmesi açısından bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum. Bu konu ilk görüşmeden itibaren tarafımca geri çevrilmiş ve kabul edilmemekle birlikte bundan sonraki süreçte de açılmamak üzere kapatılmış bir defterdir. Kamuoyunun bilgisine"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'ın Devlet Bahçeli ile çekindiği son fotoğraf!

Necattin Demirtaş'ın Devlet Bahçeli ile çekindiği son fotoğraf!