25 Eylül 2021 Cumartesi

BEDRİ YAŞAR'DAN İYİ PARTİ'DE MİSAFİRİM DİYEN NECATTİN DEMİRTAŞ'A ZORLA ÇAĞIRMADIK CEVABI

Bedri Yaşar'dan İYİ Parti'de misafirim diyen Necattin Demirtaş'a zorla çağırmadık cevabı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti'de misafir olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın "Aday olmamı onlar istedi" açıklamasına, "Kimseyi zorla çağırmadık" cevabını verdi.

26 Temmuz 2020 Pazar 15:31 SİYASET

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti'de misafir olduğunu söylemesi ve seçim sürecinde kendisinin adaylık istemediğini. Millet İttifakının kendisini aday gösterdiğine yönelik sözlerinin yankısı sürüyor.


Önceki gün düzenlediği basın toplantısında MHP'ye geri dönüp dönmeyeceği ile ilgili soruya, 31 Mart seçim sürecinde karşılaştığı aynı soruya, verdiği yanıt ile karşılık veren Necattin Demirtaş, seçim sürecinde kendisine yöneltilen soruya İYİ Parti'de misafir olduğunu söyleyerek karşılık verdiğini ifade etmişti.

Necattin Demirtaş'ın bugün ki soruya yani şimdi ki zamana ait soruya, 31 Mart seçim sürecinde verdiği yanıt ile karşılık vermesi, MHP'ye geçip geçmeme konusunda ki düşüncelerinin de halen aynı olduğu ve  İYİ Parti'de halen kendisini misafir olarak gördüğünün bir ifadesi olarak gündeme geldi.

Şimdi ki zamana ait bir soruya geçmiş zamanda verdiği yanıt ile karşılık veren Necattin Demirtaş, önceki gün ki basın toplantısında gazetecilerin sorduğu MHP'ye geri geçecek misiniz? sorusunun cevabı için bu konuda dün ne demişse bugünde aynı şeyi söyleyerek 'Ben o tarihte bunu demiştim. Bugünki düşüncelerimde farklı değil' demeye getirdi aslında.

 İYİ Parti'de misafir olduğunu, seçim sürecinde kendisinin kimseye 'Beni aday yapın' demediğini. İYİ Parti ve CHP'nin yani Millet İttifakının kendisine gelerek 'Seçimi seninle alırız' dediini aktaran Necattin Demirtaş'ın bu açıklamalarına önce İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, sonra İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar karşılık vererek "Partimizde kimse misafir değildir" dedi.

BEDRİ YAŞAR'DAN AÇIKLAMA! ZORLA DAVET ETMEDİK
Bu açıklamaların ardından ise seçim sürecinde MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş'ı İYİ Parti'ye getiren isim olarak bilinen İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'da bir açıklama yaptı. Necattin Demirtaş'ın 'İYİ Partili olmadığını, İYİ Parti'de misafir olduğuna' yönelik sözlerini değerlendiren Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Gazetesinden Dilber Bahadır'ın haberine göre şu açıklamalarda bulundu.

"Belediye başkanlarımız kesinlikle partili olarak seçilir. Seçildiği andan itibaren bulundukları il veya ilçenin belediye başkanı olur. Dolayısıyla siyasi içerikleri bir kenara bırakır, bütün idaresiyle yükümlü olduğu bölgenin belediye başkanı olur. Herkese de eşit bir mesafede davranır.CHP, MHP, AK Parti ve Fazilet Partisi  gibi partilerden gelen bir sürü arkadaşımız var. Herkesin kendi tercihi. Hiç kimsenin bir partiye zorla davet edilmesi söz konusu olamaz. Dolayısıyla kimseye zorla bir davetimiz olmadı. Bizimle siyaset yapmak isteyen herkese kapımız açık. Partimizde kendini misafir hisseden kimse yok, hisseden kişilerin kendi sorunları olduğunu düşünüyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Misafir

26 Temmuz 2020 Pazar 16:37

Hain demislrdi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ev yangınında yanan Pitbull bakım merkezinde hayata döndürüldü

Samsun'da ev yangınında yanan Pitbull bakım merkezinde hayata döndürüldü