02 Aralık 2021 Perşembe

CHP ATAKUM İLÇE BAŞKANI ÖZÇELİK'TEN AKP İLÇE BAŞKANINA SEYİR TERASI YANITI

CHP Atakum İlçe Başkanı Özçelik'ten AKP İlçe Başkanına Seyir Terası yanıtı

Samsun'da CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, icra yolu ile satılan Seyir Terası ile ilgili açıklama yapan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek'e yanıt verdi.

28 Ekim 2021 Perşembe 11:18 SİYASET

Samsun'da CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, Seyir Terasının icra yolu ile satılması sonrası açıklama yaparak CHP'li Atakum Belediyesi'ni hedef alan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Köstek'e tepki gösterdi.


Samsun'da 31 Mart seçimlerinden önce AKP'de bulunan Atakum Belediyesinden alacaklı olan firmaların, belediyenin CHP'ye geçmesi sonrası icra ve hacizlere başvurduğunu, belediyeye gelir getirecek Yalı Kafe'nin akıl almaz bir biçimde yıkımının yapıldığını, seçim sonrası CHP'li Atakum Belediyesini iş göremez hale getirecek ne varsa yapıldığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Turgay Özçelik, "AKP İlçe Başkanı keşke kendi dönemlerinde yapılan savurganlıkları ve borçları da anlatabilse" dedi.

Samsun Kent Haber'e Seyir Terası ve AK Parti İlçe Başkanı Köstek'in açıklamaları ile ilgili konuşan CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, şunları dile getirdi.
"31 Mart seçimlerinden sonra, Atakum Belediyesi CHP'ye geçti. Atakum Belediyesinin seçimde CHP'ye geçmesi sonrası, AKP döneminde belediye ile iş yapan ve alacaklı firmalar, bu alacaklarını AKP döneminde tahsil etmedi. Alacaklılar, belediyeye CHP döneminde icralar hacizler göndermeye başladı. Belediyenin neredeyse her şeyi icralık ve hacizlik duruma getirildi. Seçimden sonra belediyeye gelir getirecek olan Yalı Kafe akıl almaz bir kararla yıkıldı. CHP'li Atakum Belediyesinin elinde ne varsa adeta alınarak belediye iş göremez hale getirildi. Borçlarını ödemek isteyen belediye, AKP döneminden kalan ağır borç yükü ve gelen icra-hacizlerle zor durumda kaldı. Atakum da icra ile satılanların büyük bir kısmı AKP döneminde yapılan borçlardan kaynaklıdır. Önce bunları bilsin mevkidaşım. Evet icra yoluyla satışlar oluyor ama geçmiş dönemde yapılan pervasızca borçlar, şimdi bizi zor durumda bırakıyor. Belediye CHP'de olduğu için zorluklar çıkartılıyor. Yapılırken de çok gereksiz olan Seyir Terası icra yoluyla satılmak zorunda kalmıştır. AKP'liler keşke kendi dönemlerinde yapılan savurganlıkları da anlatabilseler. Samimi ve dürüst olmak gerekir."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr
Her türlü hakkı saklıdır. 
Haber içeriği Samsun Kent Haber harici hiç bir
mecrada yayınlanamaz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi eski Başkanı Taşçı'dan Seyir Terasının satışı ile ilgili flaş açıklamalar

Atakum Belediyesi eski Başkanı Taşçı'dan Seyir Terasının satışı ile ilgili flaş açıklamalar