29 Kasım 2021 Pazartesi

FUAT KÖKTAŞ'TAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI! AYNI RUH İLE NÖBETTE OLACAĞIZ

Fuat Köktaş'tan 15 Temmuz açıklaması! Aynı ruh ile nöbette olacağız

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 15 Temmuz'un 5'inci yıl dönümü sebebi ile yaptığı açıklamada "O gece nasıl istiklalimiz ve istikbalimiz için milletimizle birlikte demokrasi nöbetleri tuttuysak yine aynı inanç ve ruh ile nöbette olacağız" dedi.

14 Temmuz 2021 Çarşamba 12:33 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili mesajında "15 Temmuz, tıpkı İstiklal Harbimiz gibi, Türk milletinin topyekûn kıyamıdır, şahlanışıdır" dedi.Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: 
Devlet ve millet olarak hayatımızda gördüğümüz en alçak, en sinsi, en kalleş saldırılardan biri olan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde; gözlerini kırpmadan seve seve ülke ve millet için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. 2016 yılının 15 Temmuz gecesi; ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını, millî birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı, büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşünü ortadan kaldırmayı hedefleyerek millî iradeyi yok etmek isteyen devlet içine sızmış FETÖ hainlerinin darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi de aziz milletimizin istiklâline, istikbaline ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz, demokrasi mücadelemizin en önemli kırılma noktalarından biridir. Milletimiz, eşsiz irfanıyla darbenin ilk saatlerinden itibaren, işte tüm gerçekleri görmüş ve hemen harekete geçmiştir. O gece milletimiz kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla nesiller boyu hatırlanacak büyük bir zafere imza atmıştır. 15 Temmuz, tıpkı İstiklal Harbimiz gibi, Türk milletinin topyekûn kıyamıdır, şahlanışıdır.  Bu anlamda 15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. O gece nasıl gelecek nesillerin rahat uyuması, istiklalimiz, istikbalimiz için milletimizle birlikte demokrasi nöbetleri tuttuysak yine aynı inanç ve ruh ile nöbette olacağız. Bu vesileyle Allah’ın yardımı ve milletimizin cesaretiyle başarısızlığa uğrattığımız darbe girişimi sırasında hainlerin kurşunları ve bombalarıyla şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, gazilerimize de şifalar ve uzun ömürler diliyorum.  Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin, aziz milleti, ülkemizi ilelebet korusun, muhafaza etsin."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz'dan 15 Temmuz mesajı! İşgal girişimini milletimizle püskürttük

Yusuf Ziya Yılmaz'dan 15 Temmuz mesajı! İşgal girişimini milletimizle püskürttük