26 Mayıs 2020 Salı

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI GÜLEROĞLU, AKŞENER'İN MİTİNGİ İÇİN İYİ RAHATSIZ ETTİK DEDİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu, Akşener'in mitingi için iyi rahatsız ettik dedi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, Meral Akşener'in hafta sonu Samsun'da gerçekleştirdiği mitinge katılan kişi sayısı ile ilgili resmi rakam bildirilmediği için açıklama yapmadı ancak, "İyi rahatsız ettik" dedi.

11 Mart 2019 Pazartesi 15:37 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, Meral Akşener'in Samsun mitingine katılan kişi sayısının özellikle AK Partilileri rahatsız ettiğini açıkladı.


İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in hafta sonu Samsun Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği mitinge vatandaşların gönüllü olarak katıldıklarını belirten İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, "Mitinge katılım çok güzeldi. İnsanlar mitinge gönüllü olarak geldiler. Taşıma bir miting değildi. Zaten taşıma miting yapmak için ekonomik gücümüz yoktu. İnsanlar mitinge canı gönülden geldiler. Heyecanlı bir miting oldu. Genel Başkanımız Meral Akşener'in Samsun mitingine katılan kişi sayısı ile ilgili resmi bir bilgi olmadığı için şuan bir rakam söylemem doğru olmaz. Ancak bu konuda şunu söyleyebilirim. Birilerini iyi rahatsız ettik." dedi.

Akşener'in Samsun mitinginde tramvayın ücretsiz olmaması ile ilgili konuya da dikkat çektiğini hatırlatan Recep Güleroğlu, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada bu konu ile ilgili ise şunları dile getirdi.
"Tramvay ile ilgili yapılan çifte standardı geldiğinde genel başkanımıza ilettik. Konuyu yakından takip ettiğini söyledi. Bizim amacımız şu değildi, biz kendi partimizin menfaati için kamu kaynaklarının kullanılması talebi değildi. Biz burada bir çifte standart oluşturulacak mı diye talepte bulunduk. Cumhurbaşkanlığına özel bir uygulama olduğu söylendi. Bu uygulama Cumhurbaşkanı olmadan öncede uygulanıyordu. AK Parti Genel Başkanı sıfatı ile katıldığı bir mitingde, AK Partiye tanınan bu ayrıcalık sadece kendilerine oy veren insanlara verildiği yönünde bir algı oluşturmaktadır. Tarafsız belediye yönetimi ile bu durum izah edilemez. Yerel yöneticilerimizin bu konuda partizanca hareket ettiğini gösteriyor. "
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İYİ Parti'den istifa eden meclis üyesi adayı Bedirhan Kılıç AK Partili oldu

Samsun'da İYİ Parti'den istifa eden meclis üyesi adayı Bedirhan Kılıç AK Partili oldu