25 Haziran 2021 Cuma

MHP İLKADIM İLÇE BAŞKANI İKRAM ELDEMİR SEÇİM SÜRECİNDE PARA ALDI İDDİASINA YANIT VERDİ

MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir seçim sürecinde para aldı iddiasına yanıt verdi

Samsun'da MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir, 31 Mart seçim sürecinde para aldığı yönündeki ki iddia ve dedikodulara çok sert tepki gösterdi.

14 Temmuz 2019 Pazar 20:10 SİYASET

Samsun'da MHP İlçe Başkanı İkram Eldemir, kendisini belediyede ki işinden çıkartan Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'a destek vermesi nedeni ile hakkında ahlaki olmayan dedikoduların çıkartıldığını söyledi ve bu duruma tepki gösterdi.


Samsun Kent Haber'in seçim süreci ile ilgili sorularını yanıtlayan ve Cumhur İttifakına neden destek verdiğini, hattta bir önceki röportajımızda kendisini işten çıkartmasına rağmen Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'a oy verdiğini de açıklayan İkram Eldemir, para aldığı yönündeki söylenti ve dedikodulara da yanıt verdi.

İşte İkram Eldemir'in 31 Mart seçim süreci ile ilgili kendisi ile ilgili yapılan ve ahlaki olmadığını söylediği o dedikodulara verdiği yanıtlar..

Samsun Kent Haber- Sayın başkanı, seçim süreci ve sonrasında sizinle ilgili bir takım söylentiler çıkartıldı. Bu söylentilere bir yanıt vermek ister misiniz..

İkram Eldemir:  "Evet eşime varana kadar soruluyor, merak eden insanlar eşimin iş yerine dahi gidip soranlar varmış. AK Parti'den Erdoğan Tok'tan şu kadar para almış diye. Öyle bir para yok. Unkapanında benim bir mağazam var, halk eğitim öğretmenliği yapıyorum. Bunun dışında bir gelirim yok. Seçim sürecinde ne MHP adına, ne de İkram Eldemir adına hiç bir şekilde hiç bir destek almadık. Tek kuruş yok. Bizde böyle bir talepte bulunmadık. Böyle bir ihtiyaçta yok. "Samsun Kent Haber- Bu söylenti ve dedikodu sizce neden çıkartıldı?

İkram Eldemir:  "Bir gün merak ettim, konuşulan rakamları topladım 17 milyon lira para çıktı. Benim hakkımda söylenen para bu kadar. 17 milyondan vazgeçtim 17 lira yok. Teşkilatımızın masraflarını da kendimiz sağlıyoruz.  İftiralar atıldı. Burada sıkıntı, bu iftirayı üreten kesim. Bu bilinçli kesim. Hiç birisinin benimle bir problemi olduğunu düşünmüyorum. Burada ne olabilir, siyasi bir çıkar. İkram Eldemir üzerinden MHP'nin yıpratılması, başka yerlerde bu insanlara çıkar sağlıyor. Para karşılığı destek verdiğimizin söylenmesi çok ahlaki değil. Bizim yapımızı ekonomik şartlarımızı bilen bilir. Bu çevrenin dışındaki insanlara bu mesajlar veriliyordu. Psikolojik olarakta bizi yıpratmak için yapılmış olabilir.  Benim psikolojim bu konuda sağlamdır. Bir laf vardır, çiğ yemedik ki karnımızın ağrısın. Amaç MHP'yi yıpratmak ti çokta başarılı olduklarını düşünmüyorum. Bu iftiranın atılması ve bu söylentinin yayılmasının nedeni, benim Erdoğan Tok tarafından işten çıkartılmış olmam. Yoksa iddia edildiği gibi ortada ne karşı taraftan ne de bizden böyle bir para talebi olmadı, böyle bir parada verilmedi. Bunu söyleyenler ve yayanları Allah'a havale ediyorum"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da spor muhabiri Selçuk Kaya'ya hakaret ve tehdit mesajları hoş olmadı

Samsun'da spor muhabiri Selçuk Kaya'ya hakaret ve tehdit mesajları hoş olmadı