27 Ocak 2022 Perşembe

ORC'NİN 2021 YILININ EN BAŞARILI MİLLETVEKİLLERİ ANKETİNDE ERHAN USTA 4. SIRADA YER ALDI

ORC'nin 2021 yılının en başarılı milletvekilleri anketinde Erhan Usta 4. sırada yer aldı

AK Parti'ye yakın araştırma şirketinin 2021 yılının en başarılı milletvekilleri anketinde Samsun Milletvekili Erhan Usta 4. sırada yer aldı.

27 Aralık 2021 Pazartesi 14:53 SİYASET

ORC Araştırma Şirketi, 2021 yılının en başarılı milletvekilleri anketinin sonucunu yayımladı. ORC'nin anketine göre Samsun'dan milletvekili Erhan Usta, en başarılı milletvekilleri arasında 4. sırada yer aldı.


ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık tarafından yapılan ankette, 2021 yılının en başarılı milletvekilleri arasında 4 AK Parti milletvekili, 4 CHP milletvekili, bir İYİ Parti milletvekili ve bir MHP milletvekili öne çıktı.

Şirketin gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre 2021 yılının en başarılı milletvekilleri arasında CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır yüzde 53.1 başarı oranı ile birinci sırada, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel yüzde 52.7 başarı oranı ile ikinci sırada, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yüzde 51.9 başarı oranı ile üçüncü sırada, İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, yüzde 50.6 başarı oranı ile dördüncü sırada, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yaman yüzde 50.1 başarı oranı ile beşinci sırada, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın yüzde 49.2 başarı oranı ile altıncı sırada, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz yüzde 48.4 başarı oranı ile yedinci sırada, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök yüzde 47.2 başarı oranı ile sekizinci sırada, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek yüzde 46.1 başarı oranı ile dokuzuncu sırada, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker yüzde 45.5 başarı oranı ile onuncu sırada yer aldı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ORC anketine göre en başarılı Büyükşehir Başkanları ve İlçe Belediye Başkanları

ORC anketine göre en başarılı Büyükşehir Başkanları ve İlçe Belediye Başkanları