04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN KADIN BAŞKAN İDDİASI!

Samsun AK Parti İl Başkanlığı için kadın başkan iddiası!

Samsun AK Parti İl Başkanlığı için kadın başkan iddiası! Samsun AK Parti İl Başkanlığı için kulislerde ismi konuşulan bayan kim. Samsun AK Parti'de Kadın İl Başkanı iddiası gündeme geldi.

05 Aralık 2019 Perşembe 23:38 SİYASET

Samsun'da AK Parti İl Başkanlığına kadın başkan mı geliyor. Samsun'da AK Parti İl Başkanlığı için kulislerde kadın il başkanı iddiası gündeme geldi.


AK Parti Samsun İlçe Teşkilatlarında delege seçimleri başlarken, yapılacak ilçe kongreleri için ise başkanlığa aday olmayı düşünen isimler kulis çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti Genel Merkezi ilçe kongrelerinin tek liste ile yapılması birden fazla aday olmaması talimatını vermesine rağmen Samsun'da bazı ilçelerde ilçe başkanlıkları için yapılacak kongrelerde mevcut başkanların karşısına bazı isimlerin aday çıkacağı AK Parti kulislerinde konuşuluyor.

Samsun AK Parti'de partililer delege seçimleri ve ilçe kongrelerine kilitlenirken, parti içi kulislerinde bu kezde Kadın İl Başkanı iddiası gündeme geldi.

Kulislere göre AK Parti Samsun İl Başkanlığı için bayan bir ismin atanacağı ya da genel merkezin il kongresinde aday olması için önünü açacağı konuşuluyor.AK Parti Samsun İl Kongresi öncesi gündeme gelen bu iddia partililer arasında ve şehirde konuşulmaya başlanırken, ismi gündeme gelen bayanın ise Mimar Özlem Maraş olduğu öğrenildi.

Geçmiş yıllarda AK Parti'den Samsun İl Genel Meclis üyeliği görevinde de bulunan Özlem Maraş, geçmiş genel seçimlerde AK Parti'den 26'ıncı dönem milletvekili aday adayı da olmuştu. Mesleğinde kariyer sahibi olan mimar Özlem Maraş'ı ise AK Parti camiası yakından tanıyor. AK Parti Genel Merkezi Samsun İl Başkanlığına kadın bir başkan atar mı, yada il kongresinde kadın bir adayı il başkanı olması için delegelere işaret eder mi bilemiyoruz, şuan için Özlem Maraş'ın özelinde parti içi kulislerinde bu yönde bir iddia gündeme gelmiş ve konuşulmakta.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da trafikte yeşil flaş uygulaması kaldırıldı

Samsun'da trafikte yeşil flaş uygulaması kaldırıldı