31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA, TERME'DE YAŞANAN SEL FELAKETİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta, Terme'de yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Terme ilçesinde yaşanan sel felaketi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Afet Allah’tan geliyor evet ama ıslah ihaleleri neden bitmiyor" diye sordu.

25 Haziran 2019 Salı 14:22 SİYASET

Samsun Milletvekili Erhan Usta, geçtiğimiz günlerde Terme’de yaşanan sel felaketine ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Terme ilçesinde yaşanan sel felaketi ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi.
“Maddi ve manevi zarara uğrayan hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletmek ve konu ile alakalı bazı düşüncelerimi de dile getirmek istiyorum” diyerek sözlerine başlayan Usta, “bölgede her sene yaşanan yağışlar bilindiği halde neden hala altyapı ve ıslah çalışmaları konusunda bir sonuç alınamıyor, neden başlanan ihaleler bitirilemiyor? Çiftçinin 1 yıllık emeğinin bedelini kim ödeyecek?” diye sordu.

ÜZERİME DÜŞENİ YAPACAĞIM
Bu soruların cevabı ve bu felakete sebep olan ihmallerin tespiti noktasında üzerine düşeni yapacağının belirten Usta, Terme Ziraat Odası Başkanının afet bölgesinde çekildiği görülen videosunu da paylaşarak, Ziraat Odası başkanının konu ile alakalı yalnız bırakıldığını vurguladı.

AFET ALLAH’TAN GELİYOR EVET, AMA…
“Afet Allah’tan geliyor evet ama bunu en az zararla hatta zararsız atlatmak için gereken tedbirlerin alınması kurumların görevidir. İşin sorumlularının sadece Allah korusun deyip geçme lüksü yoktur” diyen Usta, çiftçinin zararının belediye ve devlet tarafından ivedilikle karşılanması gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun merkezli yediemin otoparklarına düzenlenen flaş operasyonda 17 kişi gözaltına alındı

Samsun merkezli yediemin otoparklarına düzenlenen flaş operasyonda 17 kişi gözaltına alındı