29 Eylül 2020 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR: SAMSUN İÇİN AR-GE MERKEZİ KURACAĞIZ

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun için AR-GE Merkezi kuracağız

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun'un potansiyellerini arttırmak için AR-GE Merkezi kuracaklarını açıkladı.

09 Şubat 2019 Cumartesi 14:22 SİYASET

Samsun'da Cumhur İttifakının Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Mustafa Demir, Samsusn Sanayici ve İşadamları Derneği üyesi iş adamları ile bir araya gelerek şehrin potansiyelinin arttırılması ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.


AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Türkiye'de ticari potansiyelinin karşılığını en az yaşayan şehrin Samsun olduğunu söyledi.  

Mustafa Demir, Samsun Sanayici ve İş Adamları Derneğince (SAMSİAD) bir restoranda düzenlenen toplantıda iş adamlarıyla bir araya gelip projelerini anlattı. 

Samsun'un imkan ve kabiliyetinin yalnızca üçte birini kullandığını belirten Demir, Türkiye'de ticaretin tüm açılımlarıyla potansiyelinin en azını yaşayan iller arasında bulunduğunu söyledi.

Samsun'dan küçük olup hem üretim hem yurt içi ve yurt dışı tüm bağlantılarıyla 8-10 kat önde iller bulunduğuna işaret eden Mustafa Demir, "Bunun çok basit açıklaması var. Demek ki geçmiş dönemlerde o iller çalışmaları yaparken, Samsun'da o konudaki imkanları, potansiyeli, üretimi katma değere dönüştürecek çalışmaların yapılamaması veya o ortamın oluşturulamamasından kaynaklanan bir durum bu." değerlendirmesinde bulundu.

Kuracakları akademik ve ekonomik kampüsle Türkiye genelinde ve yurt dışındaki iş imkanlarının Samsunlu iş adamlarına sunulacağını aktaran Demir, "Hemen hemen tüm ticari hayatımızı yakından ilgilendiren, hatta gelişim stratejilerinin omurgasına oturacak bir organizasyona giriyoruz. Ticaret odalarımıza, iş adamları derneklerimize hibe kaynakları, kentte üretilecek projelerin alanlarının imarı konusunda ve proje içeriklerinin doldurulmasında katkı sağlayacak müthiş bir Ar-Ge merkezi olacak." ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti İlkadım adayı Necattin Demirtaş'ın yeni projeleri belli oldu

İYİ Parti İlkadım adayı Necattin Demirtaş'ın yeni projeleri belli oldu