26 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN İYİ PARTİ'DEN ZİHNİ ŞAHİN AÇIKLAMASI! BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI TEKLİF ETTİK

Samsun İYİ Parti'den Zihni Şahin açıklaması! Büyükşehir adaylığı teklif ettik

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için AK Parti'li Zihni Şahin'e teklif götürdüklerini açıkladı.

05 Nisan 2019 Cuma 15:55 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, partisinin büyükşehir adayı olan Hayati Tekin'in bugün düzenlediği basın toplantısında, seçim sürecinde Cumhur İttifakının Atakum Belediye Başkan adayı olan Zihni Şahin'e, İYİ Parti'den Büyükşehir adayı olması için teklif götürdüklerini açıkladı.


İYİ Parti Samsun İl Başkanlığında bugün bir toplantı düzenleyen Hayati Tekin, Erhan Usta'nın İYİ Parti'nin kendisine teklif getirdiğini ve kendisi ile ilgili yapılan anketlerde, "Biz bu seçimi seninle alıyoruz" şeklindeki açıklamalarına verdiği yanıtta, "Bana da 3 defa biz bu seçimi seninle alıyoruz denildi. Aynı şekilde Mehmet Çakar ve Zihni Şahin'e de denildi." dedi.

Hayati Tekin'in AK Parti'den Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve daha sonra seçim sürecinde Cumhur İttifakının Atakum adayı olan Zihni Şahin ile ilgili söylediği bu sözler üzerine basın mensupları, Tekin ve İYİ Parti İl Başkanı Güleroğlu'na Zihni Şahin'e partinin adayı olması için teklif götürüldüğünün doğru olup olmadığını sordu. 

Hayati Tekin, bu soruya Zihni Şahin'e İYİ Parti'den teklif gittiğini bildiğini belirtirken, "Ben aday olmayı düşünmediğimi söylediğim zamanda bu teklifin gittiğini biliyorum" dedi.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ise teklifi doğrulayarak, "Üst düzeyde bir teklif gitmedi. Kurumsal bir teklif yapılmadı" cevabını verdi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hayati Tekin kendisine siyasi mevta diyen Erhan Usta'ya siyasi leş dedi

Hayati Tekin kendisine siyasi mevta diyen Erhan Usta'ya siyasi leş dedi