24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA AK PARTİ VE MHP'DEN ORTAK İLKADIM BELEDİYESİ AÇIKLAMASI

Samsun'da AK Parti ve MHP'den ortak İlkadım Belediyesi açıklaması

Samsun'da AK Parti ve MHP, İYİ Partili İlkadım Belediyesinde 31 Mart seçimlerinden bu yana yaşanan olaylarla ilgili ortak bir basın açıklaması düzenledi.

01 Ekim 2020 Perşembe 00:47 SİYASET

Samsun'da AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin ve MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı ortak bir basın açıklaması yaparak İYİ Partili İlkadım Belediyesi yönetimini eleştirdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Ömer Halisdemir Salonunda gerçekleşen toplantıda ilk açıklamayı yapan MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı, İYİ Partili İlkadım Belediyesinin seçimlerden bu yana etik ve hoş olmayan konularla gündeme geldiğini söyledi. 

BELEDİYENİN AYLIK 10 MİLYON LİRA GELİRİ VAR
Kınalı, İlkadım Belediyesinin aylık 10 milyon lira geliri olduğunu ancak işçi maaşlarının ödenememesi ile ilgili meselede Cumhur İttifakının hedef gösterildiğini kaydederek, " Belediyenin aylık 10 milyon lira geliri var ama maaşların ödenememesinin nedeni olarak Cumhur İttifakının gösterilmesi doğru değil. İlkadım Belediyesinden her gün şikayet alıyorum. Biz İlkadım özelinde kısır çekişmelerden uzak duruyoruz. Halkın iradesine saygı duyuyoruz. Bizlerin halkın hizmet alamaması ile ilgili bir derdi var. Bunun dışında kimse ile bir derdimiz yok. İş bilenin kılıç kuşananın." dedi.

18 AY GERİDE KALDI ENKAZ EDEBİYATI YAPTILAR
Toplantıda daha sonra söz alan AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin'de, 31 Mart seçimlerinden bu yana 18 ayın geride kaldığını ve İlkadım Belediyesinde bugüne kadar enkaz ve borç edebiyatı yapıldığını ifade etti.

OY AVCILIĞI YAPIP İŞ SÖZÜ VERDİLER
İlkadım Belediyesi yönetiminde iş bilmemezliğin olduğunu kaydeden AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Erbin, konuşmasında, "Seçimlerde oy avcılığı yaparak herkese iş sözü verdiler. Seçim sonrası belediyede işçilere baskı ve mobbing uygulanarak iş ahengi bozulmuştur. Deneyimli, liyakatlı personel yerine ehliyetsiz, liyakatsız kişiler belediyeye getirildi. Seçimlerde vaad edilen hiç bir proje hayata geçirilemedi. Pandemi döneminde gerektiği kadar mücadele edilmedi. Aylardır yıkanmayan cadde ve sokaklar ile otların temizlenmediği günlere şahit olduk. İlkadım ilçesi temizlik noktasında kirli bir dönem yaşıyor." ifadelerini kullandı.

NECATTİN DEMİRTAŞ'IN VAAD ETTİĞİ PROJELER
Mücahit Erbin daha sonra İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın 31 Mart yerel seçimlerinde yapmaya söz verdiği projeleri toplantıya katılan basın mensuplarına gösterdi. Erbin, Necattin Demirtaş'ın seçimde,  Türk Dünyası Kampüsü, Seyir Kulesi, Gezici Çözüm Merkezi, Güneş Enerjisi, Mahalle Meclisleri, Sokak AVM, Mahalle Evleri, Refakatçi Konağı, Harikalar Diyarı, Uydu Kent, Ücretsiz İnternet, Ata Yaşam Merkezi, Kültür ve Dayanışma Merkezi, Sıva Sizden Boya Bizden, Akıllı Otopark gibi vaatlerde bulunduğunu hatırlatarak, "Hangi projeler gerçekleşti.  Bu projelerin gerçekleşmesinden umudu olan söylesin." diye konuştu.

70 MİLYON TL'LİK KREDİYE ONAY VERDİK
31 Mart seçimlerinden sonra halk iradesi ile İlkadım Belediyesinde yürütmenin İYİ Parti'ye, yasamanın ise Cumhur İttifakı meclis üyelerine verildiğini belirten Mücahit Erbin,  AK Parti ve MHP Meclis üyelerinin İYİ Partili İlkadım Belediyesinin önünü tıkamadığını aksine açtığını vurgulayarak, belediye meclis toplantılarında talep edilen toplam 70 milyon TL'lik bir krediye de onay verdiklerini ifade etti.

BORÇ NASIL ARTTI MERAK EDİYORUZ
İlkadım Belediyesinin 2019'da toplam borcunun 240 milyon lira olduğunu şuan ise 9 ay içerisinde bu borcun 264 milyona yükseldiğine de dikkati çeken AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Erbin, "Bu borç nasıl arttı merak ediyoruz. Harcama var hizmet yok.   79 milyon alacak var bu 53 milyona düşmüş, vergi gelirleri 2019 yılı için 48 milyon,  toplam 150 milyon gelir var, aylık ortalama 9 milyon 800 belediyenin geliri var, 118 milyon kaynak var 98 milyon yapılan ödeme var, gider kısmında 7 milyon para var, para yok hizmet edemiyoruz diyorlar, belediyenin gelirleri var, bu paralar maaşların ödenmediği dönemde belediyede olan para." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

yorumcu

01 Ekim 2020 Perşembe 11:12

Bravo başkan hepsi doğrudur kendi akrabalarını işe alıp birde kadro veriyor seçimde iş sözü verip kandırdığı insanlara yazık icraat yok yok otelcidende seçim sponsoru marketçiden sponsor şimdi onlara işçi maaşı vermeyip danışman çaycıda olur şöför de beş sene böyle geçer ilkadım geçmiş olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da zarar verilen Samsunspor totemi onarılarak yeniden yerine konuldu

Samsun'da zarar verilen Samsunspor totemi onarılarak yeniden yerine konuldu