19 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ ADAYI NECATTİN DEMİRTAŞ, ERDOĞAN TOK'A 10 BİN OY FARK ATTI

Samsun'da İlkadım Belediyesi adayı Necattin Demirtaş, Erdoğan Tok'a 10 bin oy fark attı

Samsun'da 31 Mart yerel seçimi için İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş, resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'a an itibari ile 10 bin oy fark attı.

31 Mart 2019 Pazar 22:16 SİYASET

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanlık seçimini Millet İttifakından aday alan Necattin Demirtaş, açılan yüzde 97.47 oranında açılan sandıklara göre  90 bin 569 oy alarak yarışı önde götüren isim oldu.


Samsun'da 31 Mart yerel seçim sonuçları belli olmaya başladı. Samsun'un İlkadım ilçesinde ise İYİ Parti'den aday olan Necattin Demirtaş, yapılan oy sayımlarına göre şuan itibari ile yüzde 52,61 oranında oy alarak yarışı önde götüren isim oldu. 


Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok ise bugün yapılan yerel seçimlerde kullanılan oyların şuan itibari ile yüzde 45.98'ini aldı. Erdoğan Tok'a şuan itibari ile çıkan oy sayısı ise 74 bin 141 oy.

Samsun'un İlkadım ilçesinde sandıkların yüzde 91'i açılırken, Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'un Necattin Demirtaş ile arasında olan 10 bin oy farkını kapatması ise mümkün gibi görünmüyor. Necattin Demirtaş'ı destekleyen vatandaşlar an itibari ile İlkadım ilçesi sokaklarında kutlamalarına ise başladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı 31 Mart yerel seçimini Mustafa Demir kazandı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı 31 Mart yerel seçimini Mustafa Demir kazandı