30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA İTTİFAKA RAZI DEĞİLİZ DİYEN 3 İSMİN MHP'DEN İHRACI GÜNDEMDE

Samsun'da ittifaka razı değiliz diyen 3 ismin MHP'den ihracı gündemde

Samsun'da MHP'den İlkadım Belediye Başkan aday adayı olan ancak Cumhur İttifakı nedeniyle aday gösterilmeyen Necattin Demirtaş'ın "İtitfaka razı değiliz" sözleri ve ittifaka karşı çıkan Şerif Ün ile Erdal Avcı'nın MHP'den ihraç edilmeleri gündeme gelebilir.

21 Ocak 2019 Pazartesi 13:32 SİYASET

Samsun'da MHP'den İlkadım Belediye Başkan aday adayı olan ancak ittifak nedeni ile aday gösterilmeyen Necattin Demirtaş'ın ihracının gündeme gelebileceği öğrenildi.


Samsun'da Cumhur İttifakı nedeni ile İlkadım Belediyesi için aday gösterilmeyen MHP'li Necattin Demirtaş ile Kavak ilçesinden aday olamayan Şerif Ün ve Ayvacık'tan aday gösterilmeyen Erdal Avcı'nın Cumhur İttifakına karşı takındıkları tavır ve İYi Parti'den aday olacakları yönünde ki gelişmeler MHP Samsun İl Başkanlığı tarafından genel merkeze rapor edilecek.

MHP'li Necattin Demirtaş ile Kavak ilçesinden aday olamayan Şerif Ün ve Ayvacık'tan aday gösterilmeyen Erdal Avcı dün akşam saatlerinde partili ve vatandaşların kendilerine verdiği destek sırasında Cumhur İttifakına zarar verecek açıklamalarda bulundu. Özellikle MHP'den İlkadım Belediye Başkan aday adayı olan ancak ittifak nedeni ile aday gösterilmeyen Necattin Demirtaş, "İttifakı tanımıyoruz" açıklaması yaparak, kendisine destek için gelen vatandaşlara, "Birlikte omuz omuza İlkadım'ı alacağız. Sizde bu kararlılık olduktan sonra İlkadım'ı bizim elimizden kurtulamaz. Her eli sıkacağız hep bir olacağız iri olacağız kazanacağız, kazanacağız. Ölümlü dünya kimseye kalmayacak. Zalimede kalmıyor, iyiyede kalmıyor. İttifak adayı olsaydık beleş iş olacaktı. Savaşarak mücadele ederek, hakkımızı kopararak almak en güzeli. Eğer sizin talebiniz olmasaydı ben asla aday olmazdım. Parti bir karar aldı, bu karara göre AK Parti adayına bıraktı. Ama biz şuanda burada yaşayan İlkadımlılar buna razı mı. Razı olmadığımız için buradayız. Bizim irademize ipotek koyamazsınız. Ben de bu duruşu göstermek için varım" demişti.

Bu açıklamalar sonra Necattin Demirtaş ile yanında bulunan Şerif Ün, Erdal Avcı'nın MHP'den ihraçlarının gündeme gelebileceği, MHP Samsun İl Başkanlığının yaşanan gelişmeleri ve yapılan açıklamaları genel merkeze rapor edeceği öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, İlkadım için ittifaka kazan kaldıran MHP'lilere tepki gösterdi

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, İlkadım için ittifaka kazan kaldıran MHP'lilere tepki gösterdi