21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA İYİ PARTİ'DEN İSTİFA EDEN O MECLİS ÜYESİ ADAYININ VUKUAT DOSYASI KABARIK ÇIKTI

Samsun'da İYİ Parti'den istifa eden o meclis üyesi adayının vukuat dosyası kabarık çıktı

Samsun'da İYİ Parti'den zehir zemberek açıklama yaparak ve bazı iddialar gündeme getirerek istifa eden Canik Belediyesi Meclis üyesi adayı Bedirhan Kılıç'ın partide suçlamadığı isim kalmadı.

02 Mart 2019 Cumartesi 18:59 SİYASET

Samsun'da bazı iddialarda bulunarak İYİ Parti'den istifa eden Canik Belediyesi Meclis üyesi adayı Bedirhan Kılıç'ın partideki vukuat dosyasının kabarık olduğu gündeme geldi.


Samsun'da İYİ Parti’de de belediye başkan adaylarının ve meclis üyesi adaylarının açıklanmasıyla bazı sıkıntılar baş gösterdi. İYİ Parti Canik'te 7 kişi istifa etti. Bu gelişmelerin ardından İYİ Parti Canik Belediye Başkan Aday Adayı olan ve Atıf Yiğit'in aday gösterilmesinin ile Yiğit'in jestiyle kontenjan listeden meclis üyesi adayı olan Bedirhan Kılıç,  İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş'i İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ı Canik Belediye Başkan Adayı Atıf Yiğit’'i ve İYİ Parti Samsun İl yönetimini hedef alan zehir zemberek açıklamalar yaparak istifa etti. 

Bir hafta öncesine kadar aynı karede birçok fotoğraf karesi verdiği isimleri direkt hedef alarak  istifa eden Bedirhan Kılıç'ın ilk vukuatının bu olmadığı ortaya çıktı.  Daha önce İYİ Parti İstanbul Şişli Gençlik Kolları teşkilatında da görev alan ve burada yumruklu kavgaya varan bir olaya karışan Bedirhan Kılıç,  Samsun’a döndüğünde ise  İYİ Parti Samsun İl binasında da bazı partililerle problem yaşadı.

Yine aynı dönemde İYİ Parti İlkadım ilçe teşkilatında bulunan partililerle de problem yaşayan Bedirhan Kılıç, İYi Parti Samsun  İl Gençlik Kolları’nda İl Başkanı Burak Baş tarafından il başkan yardımcısı yapılmış, buradaki aykırı ve marjinal davranışları sebebiyle İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Burak Öztürk'ün  talimatıyla görevden alınmıştı. Görevden alınması sonrası kişisel sosyal medya hesabından İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Burak Öztürk'ü hedef alan açıklamalarda bulunan Bedirhan Kılıç, daha sonra İYi Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'ndan ısrarla görev istediği gündeme geldi.  İYi Parti'den  Canik Belediye Başkan aday adayı da olan Bedirhan Kılıç'ın bu süreçte İYi Parti Tekkeköy Gençlik Kolları İlçe Başkanı ile tehdide varan bir tartışma yaşadığı iddia edildi.

Aday gösterilmemesinin ardından Genel Merkeze giden ve Genel Başkan Yardımcısı Müsavvat Dervişoğlu  tarafından tepki alarak görüşme talebi reddedilen Bedirhan  Kılıç'ın  parti teşkilatlarına bazı vatandaşlar tarafından iletilen şikayetlerden dolayı iş hayatına dair bazı iddiaların da olduğu gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Genç İşadamları Derneğinin Başkanı Afşin Erbil oldu

Samsun'da Atakum Genç İşadamları Derneğinin Başkanı Afşin Erbil oldu