25 Eylül 2021 Cumartesi

TERME İLÇESİNDE MHP İLÇE TEŞKİLATINDAN, İSTİFA EDEN 12 YÖNETİM KURULU ÜYESİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Terme ilçesinde MHP İlçe Teşkilatından, istifa eden 12 yönetim kurulu üyesi ile ilgili yeni gelişme

Samsun'un Terme ilçesinde MHP İlçe Teşkilatında, 12 partilinin ilçe başkanı Hüseyin Yüksel'in ülkücü ve MHP'li olmadığı gerekçesi ile istifa dilekçesini yazması olayı ile ilgili yeni gelişme..

28 Temmuz 2019 Pazar 10:58 SİYASET

Samsun'da MHP Terme İlçe Yönetiminden, İlçe Başkanının ülkücü ve MHP'li olmadığı gerekçesi ile istifa dilekçesi yazan 12 kişinin, istifa etmeden önce yönetimden ihraç edildikleri gündeme geldi.


MHP Terme İlçe Başkanlığında 12 yönetim kurulu üyesi, 23 Temmuz 2019 tarihi itibari ile yazdıkları istifa dilekçelerini, MHP Samsun İl Başkanlığına sundu. MHP Terme İlçe Yönetiminde dilekçe yazan 12 yönetim kurulu üyesinin istifa gerekçesi ise, İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel'in ülkücü ve MHP'li olmaması oldu. 

MHP Terme İlçe Başkanlığında 12 yönetim kurulu üyesinin 23 Temmuz 2019 tarihli istifa dilekçeleri Samsun Kent Haber'de yayınlanmıştı. Haberimizin ardından edinilen bilgilere göre, istifa dilekçesi yazan MHP Terme İlçe Yönetimindeki 12 kişi, istifa etmeden önce 20 Temmuz 2019 tarihinde yönetimden ihraç edildi. 

20 Temmuz 2019 tarihinde MHP İlçe Yönetiminden ihraç edildiği ileri sürülen 12 yönetim kurulu üyesinin, Cumhur İttifakına aykırı hal ve hareketleri, olumsuz propaganda ve devamsızlıkları nedeniyle alınan karar kapsamında istifalarını sunmadan önce ihraç edildikleri gündeme geldi. İddiaya göre ihraç edilen 12 yönetim kurulu üyesi, yönetimden ihraç edildikleri 20 Temmuz 2019 tarihinden sonra 23 Temmuz 2019 tarihinde istifa dilekçesi yazarak il başkanlığına sundu.

Öte yandan atama yönetimlerde Disiplin Kurulu olmadığı için Samsun İl Başkanlığı yada Terme İlçe Başkanlığının söz konusu yönetim kurulunu ihraç etme yetkisinin olmadığı, ihraç işleminin genel merkez tarafından veyahutta, Samsun dışından disiplin kurulu bulunan en yakın İl Başkanlığı tarafından yapılabileceği de gündeme geldi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş işçilerin ücretsiz izne çıkartılması ile ilgili konuştu

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş işçilerin ücretsiz izne çıkartılması ile ilgili konuştu