04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUNSPOR'UN 20 OCAK 1989 KAZASINDA HAYATINI KAYBEDENLER DUALARLA ANILDI

Samsunspor'un 20 Ocak 1989 kazasında hayatını kaybedenler dualarla anıldı

Yılport Samsunspor Kulübü, 20 Ocak 1989’da yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan için anma töreni düzenledi.

20 Ocak 2020 Pazartesi 13:46 SPOR

Samsun'da Samsunspor'un 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 31'inci yıl dönümünde acı kazada hayatlarını kaybedenler mezarları başında dualarla anıldı.


Türk futbolunun ve Samsunspor'un en acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989 tarihinde yaşanan trafik kazasının bugün 31'inci yıl dönümü.

20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor ile oynanacak Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için Malatya’ya giden Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün sabah saat 09.30 sıralarında Samsun’un Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomiç ise Sırbistan’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etmişti.


Yılport Samsunspor Kulübü, acı olayın 31’inci yıl dönümünde elim kazayı hatırlatmak için Asri ve Kıranköy mezarlığında anma töreni düzenledi. Elim kazada hayatlarını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan’ın Asri ve Kıranköy mezarlıklarındaki mezarı başına çelenk konuldu ve dua edildi. Asri mezarlıkta bulunan ve kazada yaralanıp yıllar sonra vefat eden menajer Yüksel Özan’ın da kabri başında dua edildi.

Samsunspor Kulübü Derneği Genel Sekreteri Haluk Tan yaptığı konuşmada, “Aynı acıyı 31 yıldır yaşıyoruz. 31 yıldır kazanın anıtının yapılmamasını eksiklik olarak görüyorum. İnşallah en kısa sürede anıtın yapımı tamamlanır. Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı kurtulanlara da uzun ömürler diliyorum" dedi.

Aynı zamanda Mete Adanır için Kıbrıs’ta, Muzaffer Badalıoğlu için Zonguldak’ta ve Zoran Tomiç için de Sırbistan’da mezarları başında tören düzenlendiği öğrenildi.

Törene Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Kulüp Müdürü Soner Soykan, Kulüp Müdür Yardımcısı Mehmet Altan, Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı Suat Çakır, Başkanvekilleri Ali Kemal Gedikli ve Kadir Gürkan, Genel Sekreter Haluk Tan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Altyapı Gençlik Geliştirme Sorumlusu Ali Bilgici, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, altyapı futbolcularımız ve taraftarlar katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Kavak ilçesinde jandarma karda mahsur kalan yaşlı kadını kurtardı

Samsun'un Kavak ilçesinde jandarma karda mahsur kalan yaşlı kadını kurtardı