17 Haziran 2021 Perşembe

TÜRFAD YAKAKENT İLÇESİNDE SPOR EMEKÇİLERİ VE SPOR DESTEKÇİLERİNE ÖDÜL VERDİ

TÜRFAD Yakakent ilçesinde spor emekçileri ve spor destekçilerine ödül verdi

Türkiye Futbol Adamları Derneği(TÜRFAD) Samsun Şubesi Yakakert ilçesinde düzenlediği etkinlikle spor emekçileri ve spor destekçilerine ödül verdi.

22 Ağustos 2019 Perşembe 13:42 SPOR

Samsun'un Yakakent İlçesi, TÜRFAD tarafından düzenlenen 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' etkinliği ile tam bir 'vefa ve saygı günü'ne ev sahipliği yaptı. 


TÜRFAD Samsun Şubesi'nin düzenlediği ve duygu yüklü anların yaşandığı etkinlik ile ilgili bir mesaj yayımlayan Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, "Gelişmişliğin ölçütünün vefa ve saygı olduğunu biliyoruz" dedi.

BİRİ 82 DİĞER 90 YAŞINDA, SPOR EMEKÇİLERİ!
Yakakent İlçesi'ndeki bir kafede düzenlenen etkinlikte futbola emeği geçmiş ve halen emek veren değerler ve marka isimler plaketle ödüllendirildi. İlçe halkının yoğun katılım gösterdiği etkinlikte duygu yüklü anlar da yaşandı. 1968 yılında Yakakentspor'un takım kaptanı olan, Samsunspor'un efsane futbolcusu Nuri Asan'ın ağabeyi 82 yaşındaki Özdemir Asan ile ilçeye ilk spor sahalarını kazandıran 90 yaşındaki Necat Arat'ın birbirlerine plaket takdim etmeleri, etkinliğe damga vurdu.

FUTBOL TARİHİNE ADINI YAZDIRMİŞ 214 İSİM
Törenin açılış konuşmasını yapan TÜRFAD Samsun Şube Başkanı Gültekin Kulllukçu, "Derneğimiz, futbolun en alt kademesinden en üst kademesine kadar emek vermiş, başarılı olmuş, kabul görmüş ve hizmetleri takdir edilen değerli futbol adamlarımıza vefa borcunu yerine getirmeyi görev saymaktadır. Bu amaçla bugüne kadar futbol tarihine ismini yazdırmış 214 arkadaşımızı ödüllendirdik. Vefa ve saygının gelecek kuşaklarca da sürdürülmesi hususunda uğraş vermek bizler için önemli bir görevdir. Aramızda bulunmayanlar ile ebediyete göçmüş değerli futbol adamlarımızın emek ve gayretmerini unutmuyor, bir kez daha takdir ve şükranla hatırlıyor ve anıyoruz" dedi.

Törende ödül alan isimlerden olan Myra Group Yönetim Kurulu Başkanı Üyep Uysal'da spora ve sporcuya desteğinin süreceğini söyledi.

İSMAİL UYANIK: NE MUTLU HATIRLANANLARA...
Törene yoğun işleri nedeniyle katılamayan ancak bir mesaj gönderen Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık ise, 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' etkinliğini düzenleyen TÜRFAD'ı kutlayarak, "İnsanlar, yaşarken de anılmalı, takdir edilmeli. Çabaları ödüllendirilmeli ve unutulmamalıdır. Gelişmişliğin ölçütünün vefa ve saygı olduğunu biliyoruz ve Yılport Samsunspor A.Ş. olarak Samsun ve ilçeleremizle birlikte bu çerçevenin içini doldurmak için gayret sarfediyoruz. Ne mutlu hatırlananlara, ne mutlu hatırlayanlara ve hatırlatanlara" ifadelerini kullandı.

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Dilber'in de katılarak ödül takdim ettiği etkinlik, düzenlenen kokteyl ile son buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'un yeni Başsavcısı Sabri Kılıç'ı ziyaret etti

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'un yeni Başsavcısı Sabri Kılıç'ı ziyaret etti