22 Ekim 2021 Cuma

YILPORT SAMSUNSPOR BAŞKANI YÜKSEL YILDIRIM'DAN BÜYÜK ORTAK TEPKİSİ!

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan büyük ortak tepkisi!

Yılport Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım düzenlediği basın toplantısında kendisinin gazete haberlerinde 'Büyük ortak' sıfatı ile yazılmasına tepki göstererek, "Ne büyük ortağı ben bu kulübün yüzde yüz sahibiyim" dedi.

29 Temmuz 2020 Çarşamba 02:11 SPOR

Yılport Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım, gerçekleştirdiği basın toplantısında şirketleşme sonrası yaşadıklarını anlatarak içini döktü.


Yılport Samsunspor A.Ş'ye İsmail Uyanık'ın hiç bir para koymadığını, giderkende hiç bir borcu üstlenmediğini söyleyen Yüksel Yıldırım, "Benim için ilk zamanlar gazete haberlerinde büyük ortak diye yazıldı. İsmail Uyanık'a bunu söyledim düzelttirmesini istedim. Ben bu kulübün yüzde yüz sahibiyim. Ortaklık, ortaya bir para konularak yapılır. İsmail Uyanık ortaya hiç bir para koymadı" dedi.

İlk dönemlerde kendisi için şirketin büyük ortağı ifadesinin kullanılmasına yönelik  tepkisini dile getiren Yüksel Yıldırım, düzenlediği toplantıya katılan gazetecilere "Beni niye savunmadınız" diye sordu."İsmail Uyanık ile bu sorunları yaşayacağımı bilseydim onunla bu işe girmezdim" diyen Yüksel Yıldırım, ilk sene 60 milyon para verdiğini ve bu paranın karşılığı olmadığını belirterek,  "Yüksel Yıldırım'ın adı geçiyor büyük ortak diyoruz. Küçük kim yazalım. Bir kere Samsunspor'un küçük ortağı şudur diye yazılmadı. Merak eden yok mu içinizde soruyorum. Bana yaptığınız hakaret, büyük ortak ne büyük ortağı ya parayı veren bendim finansörü bendim, benim ilk sene 60 milyon param gitti. Herkes bana küfrederek gitti. Niye savunmadınız beni" dedi.Sosyal medyada kendisine küfür ve  hakaretler edildiğini Celil Sağır ve Serkan Aykut'un da aynı şekilde kendisine sosyal medya üzerinden hakaretler ettiğini kaydeden Yüksel Yıldırım, "Serkan Aykut beni yolde görse tanımaz. Celil Sağır'un çocuğunu okuttum. Ben bu hakaretleri hak edecek ne yaptım. İsmail Uyanık'a söyledim bunları uyarmasını istedim ama hakaretler devam etti. Bana si.. git diye mesajlar atıldı. Kulübün sahibi bendim ama beni kimse tanımıyordu. Bana sen futboldan anlamazsın sen karışma diyorlardı. Parayı veren bendim küfürleri, hakaretleri yiyende bendim. Sonra ben sosyal medyadan yazmaya başlayınca herkes beni tanımaya başladı. İsmail Uyanık bu kulübe hiç bir para koymadı herşeyi ben verdim. Futbolculara prim sözü vermemesi konusunda anlaşmamıza rağmen soyunma odasına giderek yüzde 30 prim sözü verdi. Sonra gelip bana bu primi ödememi istedi. Ben dünyayı dolaşan bir işadamıyım. Samsunspor'un bir kere antrenmanını izlerken gördünüz mü beni. Buna rağmen takımı şampiyon yaptık. Samsunspor'u Süper Lige de çıkartacağız"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMPA'da işten çıkartılan 60 işçi olayını Konya Milletvekili Çalışma Bakanına sordu

SAMPA'da işten çıkartılan 60 işçi olayını Konya Milletvekili Çalışma Bakanına sordu