06 Temmuz 2020 Pazartesi

KARADENİZ PKK'YA MEZAR OLDU! 1.5 AY İÇİNDE 4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Karadeniz PKK'ya mezar oldu! 1.5 ay içinde 4 terörist öldürüldü

Karadeniz PKK'ye mezar oldu! Eren Bülbül'ü şehit eden sözde Karadeniz sorumlusu dahil Giresun ve Gümüşhane'de 1.5 ay içerisinde düzenlenen operasyonlarda 4 terörist öldürüldü.

16 Temmuz 2018 Pazartesi 12:38 TÜRKİYE

Karadeniz'de PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonlarda, Giresun ve Gümüşhane'de kırmızı listede aranan PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu dahil olmak üzere toplam 4 teröristin öldürüldüğü açıklandı.


Karadeniz'de 1.5 ay içerisinde öldürülen 4 terörist arasında Trabzon Maçka'da Eren Bülbül'ü şehit eden PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu Mehmet Yakışır'ın da bulunduğu bildirildi.

Giresun ve Gümüşhane kırsalında güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlar kapsamında son 1,5 ayda terör örgütü PKK'ya büyük darbe vuruldu.

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde özel hareket polislerinin de destek verdiği operasyonlarda, son 1,5 aylık dönemde, Giresun'un Güce ilçesinde 2, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde de 2 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi. Bu teröristler arasında Aranan Teröristler Listesi'nde kırmızı kategoride yer alan PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu "Zeynel" kod adlı Mehmet Yakışır ile gri kategorideki "Sorej" kod adlı Barış Coşkun da bulunuyor.  PKK'lı terörist Barış Coşkun Güce'de 31 Mayıs, Mehmet Yakışır da Kürtün kırsalında 14 Temmuz gecesi etkisiz hale getirilirken, güvenlik güçlerince örgütün Karadeniz açılım grubuna büyük darbe vuruldu.

Giresun ve Gümüşhane kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyon devam ediyor.

Kobra tipi helikopterler ve İHA'ların hava, arama köpeklerinin de karadan destek verdiği operasyon geniş bir alanda yürütülüyor. Güvenlik güçleri, teröristlerin yakalanması için zorlu arazi şartlarında 24 saat esasına göre faaliyet gösteriyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 15 Temmuz gecesine anlam veren iki fotoğraf karesi

Samsun'da 15 Temmuz gecesine anlam veren iki fotoğraf karesi