29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA OKUL ÖNCESİ VE BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Samsun'da okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için ilk ders zili çaldı

Samsun'da pandemi sebebi ile uzun bir aradan sonra, okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için bugün ilk ders zili çaldı.

01 Eylül 2021 Çarşamba 09:58 EĞİTİM

Samsun'da 1 Eylül tarihi itibari ile okullarda, birinci sınıf ve okul öncesi eğitimi öğrencileri için ders zili çaldı.


Pandemi nedeniyle ara verilen eğitim-öğretim bugün itibari ile uyum eğitimi kapsamında yeniden başladı. Samsun'da sabah saatlerinde okulların önleri birinci sınıf ve okul öncesi öğrencileri ile doldu. Eğitim yeniden başlaması ile veliler, çocukları ile birlikte okulların önünde toplanırken, okul idareleri öğrencilere ve velilerine pandemi nedeniyle uyarılarda bulundu, uyulması gereken tedbirleri hatırlattı.

1 Eylül itibari ile birinci sınıf ve okul öncesi öğrencilerine uyum eğitimi başlarken, 6 Eylül tarihinde ise yüz yüze eğitim başlayacak. Buna göre okullarda alınacak tedbirlerde şöyle olacak.
1-3 Eylül arası okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimi ile birlikte ilk ders zili çalacak. Öğretmenler ise aynı tarihlerde seminerlere başlayacak. 6 Eylül’den itibaren de haftada beş gün yüz yüze eğitim başlıyor. Kantin ve yemekhaneler açık tutulacak. Maskesiz kimse okula alınmayacak. Bu arada kamu personeli ve öğrenciler dışında okula gireceklere sınır konulacak.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tokat plakalı resmi makam aracıyla tatile gidildi iddiası!

Tokat plakalı resmi makam aracıyla tatile gidildi iddiası!