29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN-AMASYA YOLCU TREN SEFERLERİ 7 YIL ARADAN SONRA BAŞLADI

Samsun-Amasya yolcu tren seferleri 7 yıl aradan sonra başladı

Samsun'dan Amasya'ya, Amasya'dan Samsun'a yolcu tren seferleri 7 yıl aradan sonra yeniden başladı. Seferler kapsamında ilk tren 22 Haziran Çarşamba günü Amasya'dan Samsun'a gelecek.

22 Haziran 2022 Çarşamba 01:57 GÜNCEL

Samsun Kalın Demiryolu çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Amasya-Kavak-Samsun arasında yolcu tren seyahatleri yeniden başladı.


Amasya-Samsun-Samsun-Amasya arası yolcu tren seyahatinin bilet fiyatı ise 35 TL olacak. Amasya'dan hareket edecek yolcu treni bugün sabah saat 09:30'da Samsun Garına ulaşacak. Samsun'dan ise Amasya'ya aynı gün saat 17:30'da yolcu treni hareket edecek. Yolcu treninin geçeceği Samsun'un Kavak ilçesinde ise tren seferlerinin başlaması nedeniyle heyecan yaşanıyor. Kavak İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, tren seferlerinin ilçe ekonomisini hareketlendireceğini söyledi.Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, yolcu treni seferleri ile ilgili açıklamasında şöyle konuştu:
"Son yıllarda çeşitli sektörlerde aldığı yatırımlar ile modern kentleşme yolunda büyük bir mesafe alan Kavak ilçemiz yedi senelik bir aradan sonra tren seferlerine yeniden kavuşuyor. Bu bizim için büyük bir nimet. İlçemizin ulaşım ağına tren seferlerinin de eklenmesi nüfusumuzun artmasına ve ekonomimizin daha da hareketlenmesine neden olacaktır."

Öte yandan tren sefer saatleri de şöyle olacak. 
Samsun'dan kalkış 17.30, Kavak'a varış 18.40
Amasya'ya varış 20.36
Amasya kalkış 06.15, Kavak'a varış 08.04
Kavak kalkış 08.05, Samsun Varış 09.24

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞ

23 Haziran 2022 Perşembe 05:38

3 yıllık tadilatı 7 yılda bitirdikleri için özür dileyeceklerine hayırlı olsun diyorlar, kurdele de kesseydiniz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Amasya Tren bilet fiyatı ne kadar? Amasya-Samsun tren sefer saatleri

Samsun-Amasya Tren bilet fiyatı ne kadar? Amasya-Samsun tren sefer saatleri